8 Հոկտեմբեր 2010 - 15:23 AMT
2011թ. «Հայփոսթը» Հայոց ցեղասպանության 100-ամյակին նվիրված նամականիշ կթողարկի: Այդ մասին հոկտեմբերի 8-ին Երևանում հայտարարել է հայկական փոստային օպերատորի գործադիր տնօրեն Արմեն Խաչատրյանը: «Դա «Հայփոսթի» փոքր ավանդը կլինի այդ փաստի մասին տեղեկության տարածման մեջ»,-ասել է նա:
Ըստ նրա, նամականիշի մարումը ինքնանպտակ չէ, քանի որ կրում է հայ ժողվորդի պատմության, մշակույթի ու ազգային արժեքների թեմատիկ ժառանգությունը: «Նամականիշները ոչ միայն փոստային ծառայության վճարման միջոց են, այլ նաև մեր երկրի փոքրիկ դեսպաններն են»,-ասել է նա:

8 Октябрь 2010 - 15:23 AMT
В планы ЗАО «Айпост» на 2011 год входит погашение марки, приуроченной к 100-летию Геноцида армян, сообщил 8 октября в Ереване исполнительный директор армянского почтового оператора Арман Хачатрян. «Это будет маленький вклад «Айпоста» в распространение по всему миру факта этого события», – сказал он.
По его словам, погашение марки не является самоцелью, поскольку она несет в себе тематическое наследие истории, культуры и национальных ценностей армянского народа и представляет интерес для тех филателистов, кому они дороги. «Марки – не только средство оплаты почтовых услуг, но и являются маленькими послами нашей страны», – сказал он.