11 Հոկտեմբեր 2010 - 04:59 AMT
Հոկտեմբերի 10-ին անհայտ անձը ատրճանակից գնդակահարել է երկու տղամարդկանց Մոսկվայի Սիմֆերոպոլի բուլվարում: Ստացած վերքերից նրանք տեղում մահացել են: Կրակողին հաջողվել է հեռանալ հանցագործության վայրից: Ավելի վաղ «Բալտինֆոն» հաղորդել էր, որ երկու սպանվածներն էլ ծնունդով Աբխազիայից են:
Սպանության փաստով քրեական գործ է հարուցվել ՌԴ ՔՕ 222 հոդվածի 1-ին մասով և 105 հոդվածի 2 մասով՝ երկու անձանց սպանություն, զենքի ապօրինի շրջանառություն:
Օպերատիվ-քննչական խումբը վայրի զննության արդյունքում հայտնաբերել է 9 մմ տրամաչափի ատրճանակի 3 պարկուճ և 1 գնդակ: Ինչպես հայտնում է ՌԴ քննչական կոմիտեի մամլո ծառայությունը, քննությանը հաջողվել է պարզել սպանվածների ինքնությունը՝ ծնունդով Հայաստանից, Ռոստովի մարզի գրանցմամբ 35-ամյա Վալենտին Պոտյան ու ծնունդով Աբխազիայց Մամուկա Գաբլիա: Քննությունը շարունակվում է:

11 Октябрь 2010 - 04:59 AMT
10 октября днем неизвестный расстрелял двух мужчин из пистолета на Симферопольском бульваре. От полученных ранений они скончались на месте. Нападавший с места преступления скрылся. Ранее "Балтинфо" сообщал, что оба убитых являются уроженцами Абхазии.
По факту убийства в Москве уроженцев Абхазии и Армении следственные органы СК по Южному административному округу Москвы возбудили уголовное дело. Об этом сообщили в Следственном комитете. Дело возбуждено по п. «а» ч.2 ст. 105 и ч.1 ст. 222 УК РФ (убийство двух лиц, незаконный оборот оружия).
Следственно-оперативной группой проведен осмотр места происшествия, в ходе которого обнаружены и изъяты 3 гильзы и пуля от пистолета калибра 9 мм, а также другие предметы, имеющие отношение к произошедшему. Как сообщает пресс-служба СК РФ, следствию уже удалось установить личности погибших. Ими оказались уроженец Армении, зарегистрированный в Ростовской области, 35-летний Валентин Потян и уроженец Абхазии Мамука Габлия. Расследование уголовного дела продолжается.