11 Հոկտեմբեր 2010 - 10:34 AMT
ՀՅ Դաշնակցության պատվիրակությունը ՀՅԴ բյուրոյի անդամ Մարիո Նալբանդյանի և Հայ դատի գրասենյակի ղեկավար Կիրո Մանոյանի ղեկավարությամբ արդեն Բաքվում է: Այդ մասին լրագրողներին հայտնել է Հայաստանի ՀՅԴ Գերագույն մարմնի անդամ Սպարտակ Սեյրանյանը: Ինչ վերաբերվում է Բաքվում հայկական պատվիրակության անվտանգությանը, ապա Սեյրանյանը հայտարարել է. «Չեմ կարծում, որ Ադրբեջանն այնքան չի հարգում իրեն, որ չի կարող ապահովել հայկական պատվիրակության անվտանգությունը»:
ՀՅ Դաշնակցության ներկայացուցիչները մասնակցում են ԱՊՀ, Կովկասի և սևծովյան ավազանի երկրների Սոցինտերնի տարածաշրջանային կոմիտեի նիստին, որը տեղի է ունենում հոկտեմբերի 11-12-ը Բաքվում:

Делегация АРФ Дашнакцутюн во главе с членом Бюро АРФД Марио Налбандяном и главой офиса «Ай Дат» Киро Манояном уже находится в Баку. Об этом журналистам сообщил член Верховного Органа АРФД Армении Спартак Сейранян. Что касается возможной опасности нахождения в Баку для армянской делегации, то Сейранян заявил: «Я не думаю, что Азербайджан настолько не уважает себя, что не может обеспечить безопасность армянской делегации».
Представители делегации АРФ Дашнакцутюн принимают участие в заседании регионального комитета Социнтерна стран СНГ, Кавказа и государств черноморского бассейна, которое проходит 11-12 октября в Баку.