Հայաստանի նախագահի նստավայրում այսօր տեղի է ունեցել պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Սլովենիայի Հանրապետության Նախագահ Դանիլո Թյրքի հրաժեշտի արարողությունը: Մինչ հրաժեշտը, երկու երկրների ղեկավարներն առանձնազրույց են ունեցել` ամփոփելով այցի արդյունքները:
Այնուհետեւ Սլովենիայի նախագահն եւ նրա գլխավորած պատվիրակությունը հյուրընկալվել են Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում, որտեղ հանդիպում են ունեցել Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց կաթողիկոսի հետ, այցելել` Գանձարան եւ Մայր Տաճար:
Ավարտելով պաշտոնական այցը` Սլովենիայի Նախագահը եւ նրան ուղեկցող պատվիրակությունը մեկնել են Երեւանից, հայտնում է նախագահի մամլո ծառայությունը:

Сегодня в резиденции президента Армении состоялась церемония прощания с прибывшим в Республику Армения с официальным визитом президентом Республики Словения Данило Тюрком.
До прощания, главы двух государств провели отдельную беседу, подведя итоги визита.
Затем Данило Тюрк и возглавляемая им делегация были приняты в Первопрестольном Эчмиадзине, где встретились с Католикосом Всех Армян Гарегином II, посетили сокровищницу и Кафедральный собор.
Завершив официальный визит, президент Словении и сопровождающая его делегация вылетели из Армении, сообщает пресс-служба главы армянского государства.