«Պատվի գործ» հայ-ռուսական բարեգործական կազմակերպության համանախագահ Անդրանիկ Նիկողոսյանը պարգևատրվել է Ռուս ուղղափառ եկեղեցու Սուրբ Դանիիլ Մոսկվացի բարեպաշտ իշխանի III աստիճանի շքանշանով: Ինչպես նշված է Ամենայն Ռուսիո պատրիարք Կիրիլի հրամանագրում, շքանշանն Անդրանիկ Նիկողոսյանին շնորհվել է «Գյումրիում Պատվո Բլուր ռուսական զինվորական գերեզմանատան վերականգնման ընթացքում ցուցաբերած անձնուրաց աշխատանքի համար»:
Համաձայն Ռուս ուղղափառ եկեղեցու պարգևների մասին կանոնակարգի, Սուրբ Դանիիլ Մոսկվացի բարեպաշտ իշխանի շքանշանով են պարգևատրվում հոգևոր կյանքի վերածննդի գործում ավանդ ունեցող անձինք:
Համահայկական միջազգային երիտասարդական կենտրոնի նախագահ Անդրանիկ Նիկողոսյանն անցյալ տարվա հոկտեմբերին նշանակվեց Գյումրու Պատվո Բլուր զինվորական գերեզմանատան վերականգնման հարցերով հանձնաժողովի նախագահ: Պատվո բլուրում հողին են հանձնված 19-րդ դարի ռուս-թուրքական պատերազմներում Կարս քաղաքի գրավման ընթացքում զոհված ռուս սպաների աճյունները: Խորհրդային տարիներին Պատվո Բլուրը հավասարեցվեց հողին, և միայն 2009-ին Հայաստանում Ռուսաստանի դեսպան Վյաչեսլավ Կովալենկոյի նախաձեռնությամբ որոշում ընդունվեց այն վերականգնելու մասին: Վերականգնման աշխատանքները համակարգելու նպատակով ստեղծվեց «Պատվի գործ» հայ-ռուսական բարեգործական կազմակերպությունը:
Պատվո բլրի բացման արարողությունը տեղի ունեցավ օգոստոսի 20-ին` Հայաստանի և Ռուսաստանի նախագահների մասնակցությամբ:

Сопредседатель Российско-армянской благотворительной организации ''Дело чести'' Андраник Никогосян награжден орденом Русской Православной Церкви Святого благоверного князя Даниила Московского III степени. Как отмечается в Указе Патриарха Московского и Всея Руси Кирилла, орден Никогосяну присужден ''за самоотверженную работу в восстановлении мемориального комплекса Холм Чести в Гюмри''.
Согласно Положению о наградах Русской Православной церкви, орденом Святого благоверного князя Даниила Московского награждаются лица, имеющие заслуги в возрождении духовной жизни.
Президент Всеармянского международного молодежного центра Андраник Никогосян в октябре прошлого года был назначен председателем комиссии по восстановлению русского военного кладбища Холм Чести в Гюмри, которое в советские годы было подвергнуто уничтожению. На Холме Чести преданы земле останки русских офицеров, погибших при штурмах крепости Карс во время русско-турецких войн 19 века. В 2009 году с инициативой возведения мемориала памяти на Холме Чести выступил Посол России в Армении Вячеслав Коваленко. Для координации работ была учреждена Российско-армянская благотворительная организация ''Дело чести''.