Հոկտեմբերի 12-ին Արցախի մայրաքաղաք Ստեփանակերտում մեկնարկեց «21-րդ դարի մարտահրավերները. Տեղեկատվական անվտանգությունը և հայ լրատվությունը» խորագրով ԶԼՄ-ների համահայկական 5-րդ համաժողովը: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը Ստեփանակերտից, ՀՀ սփյուռքի նախարարության ու Հայերի համաշխարհային կոնգրեսի համատեղ կազմակերպված համաժողովին մասնակցում են հայկական ԶԼՄ-ների շուրջ 200 ներկայացուցիչներ աշխարհի 26 երկրներից:
Ողջունելով համաժողովի մասնակիցներին՝ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանը հայտարարել է, որ այս համաժողովն առանձնահատուկ է նաև այն պատճառով, որ անցնում է հայ ժողովրդի հպարտությունն ու ոգին մարմնավորող Արցախում: Նա հույս է հայտնել, որ հայկական ԶԼՄ-ները տեղեկատվական պատերազմում միշտ կհաղթեն, ինչպես հաղթեցին Արցախյան պատերազմում: Հրանուշ Հակոբյանը նշել է նաև, որ առաջին անգամ համաժողովի աշխատանքին հնարավոր կլինի հետևել օնլայն-ռեժիմով:

13 Октябрь 2010 - 07:12 AMT
12 октября в столице Республики Арцах Степанакерте стартовал 5-ый Всеармянский форум СМИ “Вызовы 21-го века. Информационная безопасность и армянская пресса”. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net из Степанакерта, в форуме, организованном Министерством Диаспоры Армении совместно со Всемирным армянским конгрессом, принимают участие порядка 200 представителей армянских СМИ из 26 стран мира.
Приветствуя участников форума, министр Диаспоры Армении Грануш Акопян заявила, что данный форум привлекает к себе особое внимание, помимо прочего, еще и потому, что проходит в Арцахе – гордости и душе армянского народа. Она выразила надежду, что армянские СМИ в информационной войне всегда будут одерживать победу, подобную Арцахской победе. Грануш Акопян также подчеркнула, что впервые за работой форума можно наблюдать в онлайн-режиме.