15 Հոկտեմբեր 2010 - 13:07 AMT
Մինչ Հայ ազգային կոնգրեսի հանրահավաքի սկիզբը մնացել է 10-15 րոպե, սակայն, ինչպես հայտնում է PanARMENIAN.Net –ի թղթակիցը Մատենադարանի մոտ ընդամենը մոտ 100 մարդ է հավաքվել: Պատճառը կարող է լինել վատ եղանակը:
Հանրահավաքում ՀԱԿ-ը մտադիր է քննարկել «կոռուպցիայի քաղաքական ու տնտեսական հետևանքները, մեխանիզմներն ու վերջին շրջանի աղաղակող գործարքները, ինչպես նաև Հայաստանում ժողովրդավարության վերականգնման ուղիները»: Ակնկալվում է, որ հանրահավաքին ելույթ կունենան ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը, «Ժողովրդական կուսակցության» նախագահ Ստեփան Դեմիրճյանը և «Հանրապետություն» կուսակցության ղեկավար Արամ Սարգսյանը:

До начала митинга Армянского Национального Конгресса осталось не более 10-15 минут, однако, как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net , на площади перед зданием института древних рукописей Матенадаран не собралось и 100 человек. Причиной тому может быть плохая погода.
На митинге оппозиционного АНК планируется обсудить “политические и экономические последствия коррупции, механизмы коррупции и вопиющие сделки за последний период; пути восстановления демократии в Армении”. Ожидается, что на митинге выступят экс-президент Армении Левон Тер-Петросян, лидер “Народной партии” Армении Степан Демирчян и руководитель партии “Республика” Арам Саркисян.