15 Հոկտեմբեր 2010 - 13:44 AMT
Հոկտեմբերի 15-ին ցույցի ընթացքում ՀԱԿ-ը բարձրացնում է հարցեր, որոնք «վերաբերում են կաշառակերությանը, որն այսօր իշխում է Հայաստանում, արտասահմանյան մաֆիայի խմբավորումների հետ վարչակարգի հանցավոր կապերին, երկրի օրեցօր վատթարացող սոցիալ-տնտեսական դրությանը»: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաղորդել է ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը: Նրա խոսքով, այսօր կներկայացվեն նաև հոկտեմբերի 19-ին նշանակված հաջորդ ցույցի ժամանակ կոնգրեսի առաջիկա քայլերը: Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք ՀԱԿ-ը չի ծրագրում ավելացնել ցույցերի քանակը, Զուրաբյանը նշել է, որ այդ մասին կհաղորդի մոտ ժամանակներս:
Նա նշել է նաև, որ պատճառը, որ ցույցը շատ մարդ չի հավաքել, կարող է վատ եղանակը լինել: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը դեպքի վայրից, ներկա պահին Հնագույն ձեռագրերի ինստիտուտ Մատենադարանի մերձակայքում մոտ 150-200 հոգի է հավաքվել:

Armenian National Congress (ANC) Coordinator Levon Zurabyan said that during the October 15 rally the ANC will refer to “corruption that currently dominates in Armenia, criminal ties of the regime with foreign mafia-controlled groups, specifically of the U.S. and Russia, as well as worsening social and economic situation in the country.”
The ANC will also present its steps for the next rally due October 19, Zurabyan told a PanARMENIAN.Net reporter.
Answering the question whether the ANC intends to increase the number of rallies, Zurabayan said that he will refer to the matter soon.
Besides, he added that bad weather conditions could serve as a reason for the small number of rally participants. Around 150-200 people have gathered near Matenadaran Institute of Ancient Manuscripts, a PanARMENIAN.Net correspondent reported from the site.