15 Հոկտեմբեր 2010 - 13:44 AMT
Հոկտեմբերի 15-ին ցույցի ընթացքում ՀԱԿ-ը բարձրացնում է հարցեր, որոնք «վերաբերում են կաշառակերությանը, որն այսօր իշխում է Հայաստանում, արտասահմանյան մաֆիայի խմբավորումների հետ վարչակարգի հանցավոր կապերին, երկրի օրեցօր վատթարացող սոցիալ-տնտեսական դրությանը»: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հաղորդել է ՀԱԿ համակարգող Լևոն Զուրաբյանը: Նրա խոսքով, այսօր կներկայացվեն նաև հոկտեմբերի 19-ին նշանակված հաջորդ ցույցի ժամանակ կոնգրեսի առաջիկա քայլերը: Պատասխանելով այն հարցին, թե արդյոք ՀԱԿ-ը չի ծրագրում ավելացնել ցույցերի քանակը, Զուրաբյանը նշել է, որ այդ մասին կհաղորդի մոտ ժամանակներս:
Նա նշել է նաև, որ պատճառը, որ ցույցը շատ մարդ չի հավաքել, կարող է վատ եղանակը լինել: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը դեպքի վայրից, ներկա պահին Հնագույն ձեռագրերի ինստիտուտ Մատենադարանի մերձակայքում մոտ 150-200 հոգի է հավաքվել:

15 Октябрь 2010 - 13:44 AMT
В ходе митинга 15 октября АНК поднимет вопросы, «касающиеся коррупции, которая сегодня правит в Армении, о преступных связях режима с зарубежных мафиозными группировками, в частности, России и США, о социально-экономическом положении страны, которое ухудшается с каждым днем». Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил координатор АНК Левон Зурабян. По его словам, сегодня также будут представлены предстоящие шаги конгресса на следующем митинге, который намечен на 19 октября. Отвечая на вопрос, не планирует ли АНК увеличение количества митингов, Зурабян отметил, что сообщит об этом в ближайшее время.
Он также отметил, что причиной того, что митинг не собрал много народа, может быть плохая погода. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net с места события, на данный момент у здания института древних рукописей Матенадаран собралось порядка 150- 200 человек.