Սկսվեց ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) ցույցը, որը բացեց Երևանի նախկին քաղաքապետ Վահագն Խաչատրյանը, հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը դեպքի վայրից:
«Վերջերս ես անցնում էի Ազատության հրապարակի կողքով և ուզում եմ ասել, որ այն, ինչ այժմ անում է Երևանի քաղաքապետարանը, խայտառակություն է: Պետք չէ վախենալ սեփական ժողովրդից, սեփական քաղաքացիներից: Երբ ես քաղաքապետ էի, ցույցի անցկացման մասին ոչ մի հայտ չի մերժվել»,- ասել է Վահագն Խաչատրյանը: Նա հայտնել է նաև, որ Հայաստանի իշխանությունները ներկա պահին միայն թալանում են ժողովրդին: «Սկսած 2008 թվականից աղքատների թիվն ավելացել է մեկ միլիոնով, և իշխանությունների ոչ մի խոստում իրականություն չի դարձել»,- ասել է ՀԱԿ ներկայացուցիչը: Այդ համատեքստում նա նշել է, որ Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը խոստացել էր, որ 2010 թվականին Հայաստանում գնաճը կկազմի 5,5%, մինչդեռ այն կազմել է 8%: Նրա խոսքով, ստեղծված իրադրության մեջ մարդիկ լքում են երկիրը, իսկ 2010թ. սեպտեմբերի 1-ի տվյալներով Հայաստանից 70 հազար քաղաքացի է գնացել, ընդ որում, նա չի նշել, թե որ ժամանակահատվածի վերաբերյալ են ներկայացվել այդ տվյալները:

15 October 2010 - 14:04 AMT
The rally of the oppositional Armenian National Congress (ANC) was opened by former Yerevan Mayor, ANC representative Vahagn Khachatryan.
“Yerevan Mayor’s Office seems afraid of its citizen. In my capacity as a Mayor I never declined any application for a rally,” Khachatryan said.
“Armenian authorities are only robbing people. The number of beggars has increased by a million since 2008, with no promise the authorities gave being fulfilled.
Inflation rate rose by 8% instead of 5,5% forecasted by Prime Minister Tigran Sargyan. Under current circumstances people are leaving Armenia.”
As Khachatryan noted, 70 000 left Armenia as of September 1, 2010. However, he failed to indicate the period for which the information was provided, PanARMENIAN.Net correspondent reported from the site.