19 Հոկտեմբեր 2010 - 12:37 AMT
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանն այսօր առանձնազրույց է ունեցել Թուրքիայի Վճռաբեկ դատարանի հանրային դատախազներ Ահմեդ Թասյուրտին եւ Օմար Յանարին: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են հանցավորության դեմ պայքարում համագործակցությունը, երկու ժողովուրդների միջեւ բարիդրացիական հարաբերությունների հաստատումը: Ա.Հովսեփյանը հույս է հայտնել, որ անմիջական եւ անհատական շփումները կնպաստեն երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջեւ համագործակցության ձեւավորմանը:
Ա.Հովսեփյանն ընդունել է նաեւ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Ցելլի գլխավոր դատախազ Հարալդ Ռենջին: Քննարկվել են համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Գերմանիայի եւ Թուրքիայի պատվիրակները Հայաստան են ժամանել մասնակցելու հոկտեմբերի 19-21-ը Երեւանում կայանալիք Եվրոպայի դատախազների խորհրդատվական խորհրդի 5-րդ լիագումար նիստի աշխատանքներին, հայտնում է ՀՀ գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը:

19 Октябрь 2010 - 12:37 AMT
19 октября генеральный прокурор Армении Агван Овсепян встретился с общественными прокурорами Кассационного суда Турции Ахмедом Тасюртом и Омаром Янаром. В ходе встречи стороны придали особую важность сотрудничеству в борьбе против преступности, а также установлению добрососедских отношений между двумя странами. Агван Овсепян также отметил, что непосредственные и личные контакты будут способствовать формированию сотрудничества между правоохранительными органами Армении и Турции.
Овсепян принял также генерального прокурора Целли (ФРГ) Гаральда Ренджа. В ходе встречи собеседники обсудили вопросы сотрудничества.
Как сообщает пресс-служба Генеральной прокуратуры Армении, делегаты из Германии и Турции прибыли в Армению для участия в 5-ом пленарном заседании Консультативного совета европейских прокуроров, которое проходит в Ереване 19-21 октября.