19 Հոկտեմբեր 2010 - 12:37 AMT
ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանն այսօր առանձնազրույց է ունեցել Թուրքիայի Վճռաբեկ դատարանի հանրային դատախազներ Ահմեդ Թասյուրտին եւ Օմար Յանարին: Հանդիպման ընթացքում կողմերը կարեւորել են հանցավորության դեմ պայքարում համագործակցությունը, երկու ժողովուրդների միջեւ բարիդրացիական հարաբերությունների հաստատումը: Ա.Հովսեփյանը հույս է հայտնել, որ անմիջական եւ անհատական շփումները կնպաստեն երկու երկրների իրավապահ մարմինների միջեւ համագործակցության ձեւավորմանը:
Ա.Հովսեփյանն ընդունել է նաեւ Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության Ցելլի գլխավոր դատախազ Հարալդ Ռենջին: Քննարկվել են համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:
Գերմանիայի եւ Թուրքիայի պատվիրակները Հայաստան են ժամանել մասնակցելու հոկտեմբերի 19-21-ը Երեւանում կայանալիք Եվրոպայի դատախազների խորհրդատվական խորհրդի 5-րդ լիագումար նիստի աշխատանքներին, հայտնում է ՀՀ գլխավոր դատախազության մամուլի ծառայությունը:

19 October 2010 - 12:37 AMT
On October 19, Armenian Prosecutor General Aghvan Hovsepyan met with the Public Prosecutors of the Turkish Court of Cassation, Ahmet Tasyurt and Omar Yanar.
The parties emphasized the importance of the struggle against crimes, as well as establishment of neighborly relations between the two countries.
At the meeting with Harold Range, Prosecutor General of Celle, Lower Saxony (Germany), cooperation issues were discussed.
German and Turkish delegates arrived in Armenia to participate in plenary meeting of Consultative Council of European Prosecutors due October 19-21 in Yerevan, Prosecutor General’s press service reported.