Հոկտեմբերի 20-ին ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հանդիպել է լեհական «Գազետա Վիբոռչա» թերթի գլխավոր խմբագիր, եվրոպական դեմոկրատական շարժման հռչակավոր ներկայացուցիչ, «Սոլիդարնոստ» շարժման հիմնադիրներից Ադամ Միխնիկի հետ:
Տեղիէ ունեցելզրույց համաեվրոպականխնդիրների, հետխորհրդային շրջանի դեմոկրատական գործընթացների, Հայաստանում ժողովրդավարության վիճակի և հեռանկարի, ինչպես նաև այդ գործընթացներում դեմոկրատական համերաշխության ապահովման անհրաժեշտության շուրջ:
Հանդիպմանը մասնակցելեն Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Զդիսլավ Ռաչինսկին և Հայ ազգային կոնգրեսի Կենտրոնական գրասենյակի համակարգող Լևոն Զուրաբյանը, հայտնում է ՀԱԿ-ի մամլո ծառայությունը:

On October 20, Armenia’s first president, leader of the Armenian National Congress (ANC) Levon Ter-Petrossyan met with Editor-in-Chief of Gazeta Wyborcza paper, representative of the European democratic movement, founder of Solidarity movement Adam Michnik.
The two men discussed common European problems, democratic processes on the post-Soviet territory, as well as current situation with democracy and its development outlooks in Armenia.
Polish Ambassador to Armenia Zdislav Racinski and ANC Coordinator Levon Zurabyan also participated in the meeting, the ANC press service reported.