Հոկտեմբերի 21-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Չարլզ Լոնսդիլին` Հայաստանում Միացյալ Թագավորության ռազմական կցորդ, փոխգնդապետ Ռիդնիգ Ռիդաութի պաշտոնավարման ավարտի և ռազմական կցորդի պաշտոնում փոխգնդապետ Սթիվ Ֆիլիպսի նշանակման կապակցությամբ:
Սեյրան Օհանյանը բարձր է գնահատել Ռիդնիգ Ռիդաութի գործունեությունը հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցության զարգացման ուղղությամբ` մաղթելով նրան հաջողություններ հետագա ծառայության մեջ: Միաժամանակ, շնորհավորելով փոխգնդապետ Սթիվ Ֆիլիպսին Հայաստանի Հանրապետությունում Միացյալ Թագավորության ռազմական կցորդի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ, ՀՀ պաշտպանության նախարարը համոզմունք է հայտնել, որ նրա պաշտոնավարման ընթացքում հայ-բրիտանական ռազմական համագործակցությունն առավել կընդլայնվի և կամրապնդվի:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են նաև երկկողմ ռազմական համագործակցության ընթացիկ խնդիրներ, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանը վերաբերող հարցեր, հաղորդում է ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:

21 Октябрь 2010 - 15:57 AMT
Министр обороны Армении Сейран Оганян встретился в Ереване с послом Великобритании в РА Чарльзом Лонсдейлом в связи с завершением миссии военного атташе Великобритании в РА подполковника Риднига Ридаута и с назначением на эту должность подполковника Стива Филипса. В ходе встречи Сейран Оганян высоко оценил вклад Ридаута в развитие армяно-британского военного сотрудничества.
Одновременно, поздравляя подполковника Филипса в связи с его назначением на должность военного атташе Великобритании в Армении, министр выразил уверенность, что во время его миссии армяно-британское военное сотрудничество еще больше расширится и укрепится.
В ходе встречи стороны также обсудили задачи двустороннего военного сотрудничества, а также вопросы, касающиеся региональной безопасности, сообщает пресс-служба МО РА.