«Ես տպավորված եմ Հայաստանի խորհրդարանի նիստերի դահլիճի վերանորոգումով , որը դարձել է ժամանակակից և հարմարավետ աշխատանքի համար»,- ՀՀ ԱԺ նիստերի վերանորոգված դահլիճի հանդիսավոր բացման արարողությայն ժամանակ հայտարարել է ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Նրա խոսքերով, յուրաքանչյուր խորհրդարանական կոչված է ներկայացնել ժողովրդի կամքը և բնակչության բոլոր շերտերի շահերը: «Մենք ընտրել ենք զարգացման ժողովրդավարական ուղին, և ես հսկայական կարևորություն եմ տալիս մեր ժողովրդի որոշմանը: Այս ոլորտում մեր աշխատանքը չպետք է ընդհատվի: Մենք պետք է այդ ուղին անցնենք համակարգի մշտական կատարելագործմանը զուգահեռ»,- ասել է ՀՀ նախագահը:
Սերժ Սարգսյանը նշել է, որ խորհրդարանը կարևոր դեր է խաղում իշխանության ճյուղերի բաժանման և հավասարակշռման գործում: «Գլոբալ տնտեսական ճգնաժամի պայմաններում ՀՀ ԱԺ-ն կառավարության հետ կիսել է երկիրը ճգնաժամից դուրս բերելու լուծը: ՀՀ կառավարության և խորհրդարանի համատեղ գործողությունների արդյունքում չի կրճատվել ուսուցիչների աշխատավարձը, ժամանակին են վճարվել կենսաթոշակները և պահպանվել են բանակի մարտունակության բարձրացման տեմպերը»,- ասել է Հայաստանի նախագահը:

22 Октябрь 2010 - 10:45 AMT
“Я впечатлен реконструкцией зала заседаний парламента Армении, который стал современным и удобным для работы”, – в ходе торжественной церемонии открытия реконструированного зала заседаний Национального Собрания Армении заявил президент РА Серж Саргсян.
По словам Сержа Саргсяна, каждый парламентарий призван представлять волю народа и интересы всех слоев населения. “Мы тоже выбрали демократический путь развития, и я придаю огромную важность данному выбору нашего народа. В этой сфере наша работа никогда не должна прекращаться. Мы должны пройти этот путь параллельно с постоянным усовершенствованием системы”, – подчеркнул Серж Саргсян.
Как заметил президент Армении, парламент играет важную роль в деле разделения и сбалансирования ветвей власти. “В условиях глобального экономического кризиса парламент Армении также разделил с правительством бремя вывода страны из кризисного положения. В результате совместных действий правительства и парламента Армении не была сокращена зарплата учителей, вовремя выплачивались пенсии и сохранились темпы повышения боеспособности армии”, – отметил глава армянского государства.