22 Հոկտեմբեր 2010 - 12:46 AMT
Դեկտեմբերի 3-ին Երևանում տեղի կունենա սենսացիոն իրադարձություն. հայկական բեմում առաջին անգամ ելույթ կունենա աշխարհահռչակ օպերային երգիչ, տենոր Պլասիդո Դոմինգոն: Մեծ երգչի համերգը կկայանա «Երևանյան հեռանկարներ» XI միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակներում:
Հանրահայտ տենորի համերգը տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում նշել է «Երևանյան հեռանկարներ» XI միջազգային երաժշտական փառատոնի գլխավոր մենեջեր Սոնա Հովհաննիսյանը, մեծ տենորի համերգի դիրիժորը կլինի Իսրայել Գուրսկին: Երգչի հետ միասին ելույթ կունենա նաև հանրահայտ երգչուհի, «Գրեմմիի» մրցանակակիր Աննա Մարիա Մարտինեզը:
«Երևանյան հեռանկարներ» փառատոնն ընթանում էր «XXI դարի հեռանկարները » խորագրով: Փառատոնը հիմնադրվել է 2000 թվականին: Եվրոպական փառատոնային ասոցացիայի պահանջով «XXI դարի հեռանկարները» փառատոնը սկսեց կոչվել «Երևանյան հեռանկարներ»` կապված փառատոնի անցկացման վայրի հետ: Փառատոնն ընթանում է Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո` Հայաստանի մշակույթի նախարարության աջակցությամբ: XI միջազգային երաժշտական փառատոնի աշնանային համերգաշրջանում սեպտեմբերի 22-ին Երևանում առաջին անգամ ելույթ ունեցավ Լոնդոնի Թագավորական ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը:

22 Октябрь 2010 - 12:46 AMT
3 декабря в Ереване пройдет сенсационное мероприятие: впервые на армянской сцене выступит всемирно известный оперный певец, тенор Пласидо Доминго. Концерт великого певца пройдет в рамках 11-го международного музыкального фестиваля «Ереванские перспективы». Концерт великого тенора пройдет в Спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна.
Как отметила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net генеральный менеджер 11 музыкального фестиваля “Ереванские перспективы” Сона Оганесян, дирижировать на концерте Доминго будет Исраел Гурски (ISRAEL Gursky). С певцом выступит также известная певица, обладательница премии “Гремми” Анна Мария Мартинез.
Фестиваль “Ереванские перспективы” проходил под названием “Перспективы XXI века”. Фестиваль основан в 2000 году. В связи с требованием Европейской фестивальной ассоциации “Перспективы XXI века” стали называться “Ереванскими перспективами”, по месту его проведения. Фестиваль проходит под высокой эгидой президента Армении Сержа Саргсяна, при содействии Министерства культуры Армении. В рамках осеннего сезона XI международного фестиваля “Ереванские перспективы” 22 сентября в Ереване впервые выступил Лондонский Королевский филармонический оркестр.