Հոկտեմբերի 24-ի լույս 25-ի գիշերը և օրվա ընթացքում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գոտու տարբեր հատվածներում արձանագրվել է հրադադարի ռեժիմի խախտման 34 դեպք: Արդյունքում Ադրբեջանի ԶՈՒ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից տարբեր տրամաչափի հրաձգային զենքերից և դիպուկահար հրացաններից Հադրութի, Մարտունու, Ասկերանի և Մարտակերտի շրջանների ուղղություններում տեղակայված ղարաբաղյան դիրքապահների հենակետերի ուղղությամբ արձակվել է 578 կրակոց:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ ստորաբաժանումների ձեռնարկած պատասխան գործողություններից հետո հակառակորդը լռել է, ասվում է ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամլո ծառայության տարածած հաղորդագրության մեջ:

С 24 по 25 октября и в течение дня в ряде участков линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана было зафиксировано 34 случая нарушения режима прекращения огня с азербайджанской стороны. Как сообщает пресс-служба Армии обороны НКР, в ходе
нарушения режима азербайджанская сторона использовала огнестрельное оружие различного калибра и снайперские винтовки. Было произведено 578 выстрелов в направлении Адрута, Мартуни, Аскерана и Мартакерта. В результате ответных действий Армии обороны НКР по всем вышеупомянутым направлениям противник прекратил обстрел.