28 Հոկտեմբեր 2010 - 11:28 AMT
Լևոն Շիրինյանը գտնում է, որ Երևանի ու Բաքվի միջև գերիների փոխանակման մասին համաձայնությունը իրականություն չի դառնա
«Այն, որ Հայաստանի ու Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանն ու Իլհամ Ալիևը Աստրախանի հանդիպման շրջանակներում պայմանավորվել են փոխանակել ռազմագերիներին, շատ լավ է, սակայն ես այն մարդկանց թվին եմ պատկանում, որոնք չեն հավատում թուրքերին, ես չեմ կարծում, որ այդ համաձայնությունը կյանքի կկոչվի»,-Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է քաղաքագետ Լևոն Շիրինյանը՝ մեկնաբանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի համար, թե որքանով է իրագործելի այդ համաձայնությունը:
Ընդ որում, մեկնաբանելով Բաքվի «ակտիվությունը» Ղարաբաղի ու Ադրբեջանի ԶՈւ շփման գծում, փորձագետը նշել է, որ դրանով Բաքուն փորձում է ցույց տալ, թե, իբր, պատրաստ է պատերազմի: Այդ համատեքստում Շիրինյանը նշել է, որ Հայաստանը չպետք է ոչ մի բանից վախենա և պետք է արժանի հակահարված տա ադրբեջանական ագրեսիայի դեպքում:

28 Октябрь 2010 - 11:28 AMT
Левон Ширинян считает, что соглашение между Ереваном и Баку об обмене военнопленными осуществлено не будет
“То, что президенты Армении и Азербайджана Серж Саргсян и Ильхам Алиев в рамках астраханской встречи договорились провести обмен военнопленными очень хорошо, но я отношусь к тем людям, которые не верят туркам, и не думаю, что данное соглашение будет осуществлено”, – на пресс-конференции в Ереване заявил политолог Левон Ширинян, отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net о том, будет ли осуществлено данное соглашение.
При этом, комментируя “активность” Баку на линии соприкосновения ВС Карабаха и Азербайджана, армянский эксперт сказал, что этим Баку пытается показать, что якобы готов к войне. В этом контексте Ширинян заметил, что Армения не должна ничего бояться, а в случае азербайджанской агрессии должна дать достойный ответ.