Գովազդի Popok միջազգային փառատոնին ներկայացվել է 430 աշխատանք: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է փառատոնի կազմկոմիտեի ղեկավար, Հայաստանի գովազդային խորհրդի նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը: Ըստ նրա, հեռուստագովազդ անվանակարգում ներկայացվել է 116 աշխատանք, տպագիր և արտաքին գովազդ անվանակարգում՝ 110, ինտերակտիվ գովազդ՝ 19, ռադիոգովազդ՝ 38, մարքեթինգային արդյունավետություն անվանակարգում՝ 47 և գծային գովազդում՝ 100 աշխատանք: Մեկնաբանելով այն հարցը, թե ինչու է մասնակցությունը գովազդին վճարովի՝ Մարտիրոսյանը նշել է, որ կազմակերպիչները առաջնորդվել են այլ միջազգային փառատոների ձևաչափով:
Իր հերթին փառատոնի նախագահ Թոնի Թեյլորը նշել է, որ տպավորված է հայերի ստեղծագործական մտքով: «Ես այցելեցի հին ձեռագրերի թանգարան՝ Մատենադարան, ծանոթացա Թամանյանի ճարատարապետությանը, այդ ամենն ինձ վրա շատ մեծ տպավորություն թողեց»,-ասել է Թեյլորը:
Ինչպես նշել է Օլեգ Սարդարը, նա շատ ուրախ է մասնակցել փառատոնին և հուսով է, որ Հայաստանում սոցիալական գովազդը որակապես նոր մակարդակի դուրս կգա:

На международный фестиваль рекламы “Popok” было представлено 430 работ. Об этом в ходе пресс-конференции в Ереване заявил руководитель оргкомитета фестиваля “Popok” председатель Рекламного совета Армении Армен Мартиросян. По его словам в номинации телереклама было представлено 116 работ, в номинации печатная и внешняя реклама- 110, в номинации интерактивная реклама- 19, в радиорекламе – 38, в номинации маркетинговая эффективность- 47, а в графическом дизайне- 100 работ. Комментируя вопрос о том, почему участие в фестивале является платным, Мартиросян отметил, что организаторы исходили из формата других международных фестивалей.
В свою очередь председатель жюри Тони Тейлор отметил, что впечатлен творческим мышлением армянской нации. “Я посетил музей древних рукописей Матенадаран, ознакомился с архитектурой Таманяна, и все это на меня произвело огромное впечатление”,- подчеркнул Тейлор.
Как отметил Олег Сардар, он очень рад своему участию на этом фестивале и надеется, что в Армении социальная реклама выйдет на качественно новый уровень.
Первый международный фестиваль рекламы “Popok” пройдет в Ереване с 28 по 30 октября. Конкурсная программа фестиваля состоит из 6 номинаций (Радиореклама, Телевизионная реклама, Интернет-реклама, Печатная и наружная реклама, Маркетинговая эффективность, Графический дизайн), каждая из которых подразделяется на две категории: коммерческую и социальную.