2 Նոյեմբեր 2010 - 14:37 AMT
Հաջորդ նախագահական ընտրություններում Սերժ Սարգսյանի մրցակիցը նոր մարդ է լինելու, գտնում է Արամ Կարապետյանը
Հայաստանում 2012 թվականին սպասվող խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ կոալիցիան կանի ամեն ինչ, որպեսզի ռեսուրսներն իր ձեռքում պահի: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց «Նոր ժամանակներ» կուսակցության ղեկավար Արամ Կարապետյանը: Նրա խոսքով, դա օլիգոպոլիայի ճանապարհով իշխանությունը պահպանելու դասական տարբերակ է: Ընդ որում, նա նկատեց, որ քանի դեռ Հայաստանում համակարգային փոփոխություններ տեղի չեն ունեցել, ընտրությունների հարցում երկրում ոչինչ չի փոխվի:
Կարապետյանը նկարագրեց նաև Հայաստանի իշխանությունների գործողությունների հնարավոր սցենարը 2013 թվականին կայանալիք նախագահական ընտրությունների ժամանակ: Կարապետյանի տեղեկատվությամբ, ոչ ինքը, ոչ «Ժառանգություն» կուսակցության ղեկավար Րաֆֆի Հովհաննիսյանը չեն գրանցվի որպես ՀՀ նախագահի պաշտոնի թեկնածու: Այդ համատեքստում նա նկատեց, որ դրա փոխարեն ընդդիմությունից կընտրվի քաղաքական գործիչ, որի հետ նախագահական ընտրություններում կպայքարի և կհաղթի Հայաստանի ներկայիս նախագահ Սերժ Սարգսյանը: «Ես գիտեմ այդ մարդու անունը, դա ոչ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն է, ոչ էլ Ռոբերտ Քոչարյանը»,- ասաց Արամ Կարապետյանը` ավելացնելով, որ որպես ընդդիմության ներկայացուցիչ նոր մարդ է ընտրվելու: Ընդ որում, հրաժարվելով հնչեցնել այդ թեկնածուի անունը, Կարապետյանն ասաց, որ վերջինս մեծ փորձ ունի քաղաքական ոլորտում:

В ходе предстоящих в 2012 году парламентских выборов в Армении коалиция сделает все, чтобы удержать ресурсы в своих руках. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил лидер партии «Новые времена» Арам Карапетян. По его словам, это является классическим способом сохранения власти посредствам олигополии. При этом он заметил, что пока в Армении не произойдет системных перемен, выборами в стране ничего не изменится.
Карапетян также описал возможный сценарий действий властей Армении в ходе предстоящих в 2013 году президентских выборов. По информации Карапетяна, не он, не лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян не будут зарегистрированы в качестве кандидатов на пост президента РА. В этом контексте он заметил, что вместо этого из оппозиции будет выбран политический деятель, с кем в президентских выборах будет бороться и выиграет нынешний президент Армении Серж Саргсян. «Я знаю имя этого человека, это не Левон Тер-Петросян, и не Роберт Кочарян», – сказал Арам Карапетян добавив, что в качестве представителя оппозиции будет избран новый человек. При этом отказавшись назвать имя этого кандидата, Карапетян сказал, что последний имеет большой опыт в политической сфере.