Նոյեմբերի 2-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է հուլիսի 27-ին Տավուշի մարզի Մեհրաբի զորամասում զոհված Արտակ Նազարյանի և հոկտեմբերի 3-ին զորամասերից մեկի զորանոցի նկուղում կախված հայտնաբերված Սամվել Խաչատրյանի հարազատներին: Սեյրան Օհանյանը հավաստիացրել է, որ ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողներ Արտակ Նազարյանի և Սամվել Խաչատրյանի մահվան կապակցությամբ հարուցված քրեական գործերի նախաքննության ողջ գործընթացը գտնվում է իր անմիջական վերահսկողության ներքո, իրականացվում են համապատասխան միջոցառումներ նշյալ դեպքերի հետ կապված բոլոր հանգամանքները պարզելու և մեղավորներին օրենքի ամբողջ խստությամբ պատժելու համար: Միաժամանակ Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Մանվել Սարիբեկյանի հարազատներին` արտահայտելով իր խորին ցավակցությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է նաև 47 այլ քաղաքացիների` զինվորների ծնողներ, ազատամարտիկներ, զոհված ազատամարտիկների հարազատներ, պահեստազորի սպաներ և քննարկել սոցիալական ու իրավական հարցեր: Քաղաքացիների դիմումների կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարարի կողմից տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ, հաղորդում է ՀՀ ՊՆ մամլո ծառայությունը:

On November 2, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan met with relatives of Artak Nazaryan, who died on July 27 in a military unit of Tavush region (Armenia), and Samvel Khachatryan, who was found hung in the basement of a military unit on October 3.
During the meeting, the Minister said he personally controls the entire process of investigation of the criminal cases initiated with respect to the death of Nazaryan and Khachatryan.
Seyran Ohanyan said that relevant steps are taken to reveal all the circumstances of the cases. He added that guilty persons will be punished to the full extent of the law.
Besides, Seyran Ohanyan met with parents of Manvel Saribekyan killed in Baku to express his condolences, the RA Defense Ministry’s press service reported.