Նոյեմբերի 2-ին Հայաստանի պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանն ընդունել է հուլիսի 27-ին Տավուշի մարզի Մեհրաբի զորամասում զոհված Արտակ Նազարյանի և հոկտեմբերի 3-ին զորամասերից մեկի զորանոցի նկուղում կախված հայտնաբերված Սամվել Խաչատրյանի հարազատներին: Սեյրան Օհանյանը հավաստիացրել է, որ ՀՀ ԶՈՒ զինծառայողներ Արտակ Նազարյանի և Սամվել Խաչատրյանի մահվան կապակցությամբ հարուցված քրեական գործերի նախաքննության ողջ գործընթացը գտնվում է իր անմիջական վերահսկողության ներքո, իրականացվում են համապատասխան միջոցառումներ նշյալ դեպքերի հետ կապված բոլոր հանգամանքները պարզելու և մեղավորներին օրենքի ամբողջ խստությամբ պատժելու համար: Միաժամանակ Սեյրան Օհանյանն ընդունել է Մանվել Սարիբեկյանի հարազատներին` արտահայտելով իր խորին ցավակցությունը:
ՀՀ պաշտպանության նախարարն ընդունել է նաև 47 այլ քաղաքացիների` զինվորների ծնողներ, ազատամարտիկներ, զոհված ազատամարտիկների հարազատներ, պահեստազորի սպաներ և քննարկել սոցիալական ու իրավական հարցեր: Քաղաքացիների դիմումների կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարարի կողմից տրվել են համապատասխան հանձնարարականներ, հաղորդում է ՀՀ ՊՆ մամլո ծառայությունը:

2 Ноябрь 2010 - 16:17 AMT
Сейран Оганян лично контролирует расследование обстоятельств гибели военнослужащих Артака Назаряна и Самвела Хачатряна
2 ноября министр обороны Армении Сейран Оганян встретился с родственниками Артака Назаряна, погибшего 27 июля в воинской части в Меграбе Тавушской области Армении, и Самвела Хачатряна, найденного 3 октября повешенным в подвале казармы одной из воинских частей. В ходе встречи министр обороны РА заверил, что весь процесс расследования уголовных дел, возбужденных в связи со смертью Назаряна и Хачатряна, находится под его непосредственным контролем. Сейран Оганян также сообщил, что предпринимаются соответствующие меры для выяснения всех обстоятельств вышеупомянутых случаев, а виновники будут наказаны по всей строгости закона. Сейран Оганян встретился также с родителями убитого в Баку Манвела Сарибекяна, который находился в азербайджанском плену, и выразил свои соболезнования.
Министр обороны РА также принял родственников и других военнослужащих, воинов-освободителей, а также родственников погибших воинов-освободителей. В ходе этих встреч были обсуждены социальные и правовые вопросы, сообщает пресс-служба МО РА.