4 Նոյեմբեր 2010 - 13:24 AMT
Երևանում պաշտոնապես ընդունել են Հայաստանի երիտասարդական քաղաքակնության ռազմավարությունը: Ինչպես հայտարարել է Հայաստանի երիտասարդական կուսակցության նախագահ Վահան Բաբայանը, ընդունված փաստաթղթում շոշափվում են բոլոր այն խնդիրներy, որոնց հետ բախվում են Հայաստանի 16-30 տարեկան քաղաքացիները:
«Հայ երիտասարդությունը պետք է ակտիվ դերակատարություն ունենա մեր երկրում ընթացող բոլոր գործընթացներում: Այս ռազմավարությունն ուղղված է երիտասարդության ինքնակազմակերպմանը»,-ասել է Բաբայանը:
Նա հայտնել է նաև, որ 2011թ. Երևանում տեղի կունենա Միջազգային երիտասարդական ճամբար, որի շրջանակներում կհավաքվեն տարբեր երկրների երիտասարդական պատվիրակություններ:–ԿԱ–

4 Ноябрь 2010 - 13:24 AMT
В Ереване состоялось официальное принятие стратегии молодежной политики Армении. Как заявил председатель Молодежной партии Армении Ваан Бабаян, в принятом документе затрагиваются проблемы, касающиеся граждан Армении от 16 до 30 лет.
«Армянская молодежь должна играть активную роль во всех процессах, которые происходят в нашей стране. Данная стратегия направлена на самоорганизацию молодежи»,- сказал Бабаян.
Он также сообщил, что в 2011 году в Ереване будет организован Международный молодежный лагерь, в рамках которого в Армении соберутся молодежные делегации из разных стран мира.