8 Նոյեմբեր 2010 - 12:10 AMT
Իշխանություններին ձեռնատու չէ նման թույլ ընդդիմություն ունենալ, քանի որ դա անդրադառնում է կոալիցիայի վրա, գտնում է Լեռնիկ Ալեքսանյանը
Իշխող Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը բոլոր հիմքերն ունի ՀՀ նոր խորհրդարանում մեծամասնություն կազմելու համար: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանը՝ մեկնաբանելով 2012թ. կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունները: Ըստ նրա, «երեք կոալիցիոն կուսակցությունները՝ ՀՀԿ-ն, «Բարգավաճ Հայաստանն» ու «Օրինաց երկիրը» ներկայացված կլինեն նոր խորհրդարանում:
Անդրադառնալով ընդդիմությանը՝ Ալեքսանյանն ասել է, որ, հավանաբար, մինչ խորհրդարանական ընտրությունները տեղի կունենան վերադասավորումներ, քանի որ ներկա վիճակով այն բավականին թույլ է: Այդ համատեքստում նա նշել է, որ իշխանություններին ձեռնատու չէ նման թույլ ընդդիմություն ունենալ, քանի որ դա անդրադառնում է կոալիցիայի վրա:

8 Ноябрь 2010 - 12:10 AMT
Властям не выгодно иметь такую слабую оппозицию, поскольку это отражается на коалиции, считает Лерник Алексанян
Правящая Республиканская партия Армении имеет все основания для того, чтобы составить большинство в новом парламенте РА. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил депутат Национального Собрания от РПА Лерник Алексанян, комментируя возможные итоги предстоящих в 2012 году парламентских выборов. По его мнению, три коалиционные партии – РПА, “Процветающая Армения”, и “Оринац Еркир”, войдут в новый парламент.
Касаясь оппозиции, Алексанян сказал, что возможно до парламентских выборов в АНК произойдут перестановки, поскольку в нынешнем положении он довольно слабый. В этом контексте он заметил, что властям не выгодно иметь слабую оппозицию, поскольку это также отражается на коалиции.