8 Նոյեմբեր 2010 - 12:10 AMT
Իշխանություններին ձեռնատու չէ նման թույլ ընդդիմություն ունենալ, քանի որ դա անդրադառնում է կոալիցիայի վրա, գտնում է Լեռնիկ Ալեքսանյանը
Իշխող Հայաստանի հանրապետական կուսակցությունը բոլոր հիմքերն ունի ՀՀ նոր խորհրդարանում մեծամասնություն կազմելու համար: Այդ մասին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է ՀՀԿ խորհրդարանական խմբակցության պատգամավոր Լեռնիկ Ալեքսանյանը՝ մեկնաբանելով 2012թ. կայանալիք խորհրդարանական ընտրությունները: Ըստ նրա, «երեք կոալիցիոն կուսակցությունները՝ ՀՀԿ-ն, «Բարգավաճ Հայաստանն» ու «Օրինաց երկիրը» ներկայացված կլինեն նոր խորհրդարանում:
Անդրադառնալով ընդդիմությանը՝ Ալեքսանյանն ասել է, որ, հավանաբար, մինչ խորհրդարանական ընտրությունները տեղի կունենան վերադասավորումներ, քանի որ ներկա վիճակով այն բավականին թույլ է: Այդ համատեքստում նա նշել է, որ իշխանություններին ձեռնատու չէ նման թույլ ընդդիմություն ունենալ, քանի որ դա անդրադառնում է կոալիցիայի վրա:

The ruling Republican Party of Armenia (RPA) has every reason to make up the majority in the new Armenian parliament, according RPA MP Lernik Aleksanyan.
Commenting on possible results of 2012 parliamentary elections at news conference in Yerevan, he forecasted for the three coalition parties, RPA, Prosperous Armenia and Orinats Yerkir to enter the new parliament.
Dwelling on opposition, Aleksanyan did not rule out the possibility changes at ANC before parliamentary elections, the latter’s current position being rather weak. “The authorities will not benefit from the weak opposition, which, in turn negatively affects the coalition,” he concluded.