9 Նոյեմբեր 2010 - 15:38 AMT
Եվրոպայի Խորհուրդը հստակ խնդիր է դրել Հայաստանի ղեկավարության առջև` ազատ արձակել ընդդիմության` բանտարկության մեջ գտնվող ներկայացուցիչներին: Այդ մասին, ելույթ ունենալով Երևանում ընթացող ցույցի ժամանակ, հայտնել է Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) համակարգող Լևոն Զուրաբյանը: Զուրաբյանի խոսքով, ՀԱԿ-ը տեղեկատվություն ունի այն մասին, որ Հայաստանի իշխանությունները մտադիր են ազատ արձակել ընդդիմադիր բոլոր բանտարկյալներին, բացի Սասուն Միքայելյանից և Նիկոլ Փաշինյանից:
Ինչպես նշել է ՀԱԿ համակարգողը, դրանով ՀՀ իշխանությունները ցանկանում են խուսափել եվրոպական կառույցների «պատժից»: «Սակայն ՀԱԿ-ը կանի ամեն ինչ, որպեսզի հասնի բոլոր քաղբանտարկյալների ազատ արձակմանը»,- ասել է Զուրաբյանը:
Արամ Մանուկյանն իր հերթին Հայաստանի իշխանություններին կոչ է արել ազատ արձակել ՀԱԿ 4 կողմնակիցների, որոնք այսօր Շ.Ազնավուրի հրապարակից բերման են ենթարկվել:

9 Ноябрь 2010 - 15:38 AMT
Совет Европы четко поставил задачу перед руководством Армении освободить находящихся в заключение представителей оппозиции. Об этом, выступая на проходящем в Ереване митинге, заявил координатор Армянского Национального Конгресса (АНК) Левон Зурабян. По словам Зурабяна, у АНК есть информация о том, что власти Армении намерены освободить из заключения представителей оппозиции, кроме Никола Пашиняна и Сасуна Микаеляна.
Как отметил координатор АНК, этим власти РА хотят избежать “наказания” европейских структур. “Однако АНК сделает все, чтобы освободить всех политических заключенных”, – сказал Зурабян.
В свою очередь, Арам Манукян призвал власти Армении освободить 4 задержанных сторонников АНК, которые сегодня подверглись приводу c площади Ш. Азнавура.