Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը նոյեմբերի 10-ին մասնակցել է Հայաստանի համայնքների միության վարչության հանդիսավոր նիստին` նվիրված Հայաստանի Հանրապետությունում տեղական ինքնակառավարման մարմինների կազմավորման 14-ամյակին։
Ինչպես ասվում է ՀՀ կառավարության մամլո ասուլիսում, վարչապետը ՀՀ մարզերի մի շարք համայնքների ղեկավարներին է հանձնել ՀՀ նախագահի հրամանագրով շնորհված Անանիա Շիրակացու մեդալները և տեղական ինքնակառավարման հարցերով փորձագետներին` ՀՀ նախագահի շնորհակալագրերը տարածքային կառավարման համակարգում բարեխիղճ և արդյունավետ աշխատանքի ու Հայաստանի Հանրապետության համայնքների կայացման և զարգացման գործում ներդրած ավանդի համար։ Յուրաքանչյուր տարի նոյեմբերի 10-ը նշվում է որպես տեղական ինքնակառավարման օր։

10 Ноябрь 2010 - 12:16 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян 10 ноября принял участие в торжественном заседании Союза общин Армении, посвященном 14-летию формирования органов местного самоуправления.
Как отмечается в сообщении пресс-службы правительства РА, Тигран Саркисян вручил руководителям ряда общин медали «Ананиа Ширакаци», присвоенные указом президента Армении.
Помимо этого, эксперты, занимающиеся вопросами местного самоуправления, получили благодарственные грамоты президента Армении за добросовестную и эффективную работу в системе территориального управления и за вклад в становление и развитие общин в Армении.