10 Նոյեմբեր 2010 - 16:56 AMT
Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը նոյեմբերի 10-ինայցելել էՀ. Պարոնյանիանվաներաժշտական կոմեդիայիպետականթատրոն, որտեղ բացվել էնոր` 69-րդ թատերաշրջանը: Հանրապետության ղեկավարը դիտելէթատերաշրջանի բացման առիթով ներկայացված «Ատամնաբույժն արևելյան» օպերետը:
Մինչ ներկայացումը նախագահՍերժ Սարգսյանը ծանոթացելէպետականբյուջեի շրջանակներումհիմնանորոգվածթատրոնի շենքային պայմաններին: Երկրիղեկավարին զեկուցվելէ, որ հիմնական աշխատանքներն ավարտված են, իսկ ստեղծագործական գործընթացին չխանգարող որոշակի աշխատանքներ, սահմանված ժամկետի համաձայն, կավարտվեն ընթացիկ տարվա վերջին, հաղորդում է ՀՀ նախագահի մամլո գրասենյակը:

10 Ноябрь 2010 - 16:56 AMT
10 ноября президент Армении Серж Саргсян посетил Театр музыкальной комедии имени Акопа Пароняна, в отремонтированном здании которого открылся 69-ый театральный сезон. Президент Армении посмотрел оперетту «Восточный дантист» по произведению А. Пароняна.
До начала спектакля Серж Саргсян также ознакомился с условиями отремонтированного на бюджетные средства здания театра. Президенту Армении сообщили, что основные работы завершены, а некоторые работы, не мешающие осуществлению творческого процесса, будут окончены в срок, сообщает пресс-служба главы армянского государства.