Առողջապահության նախարարության աշխատակազմի ղեկավար Գագիկ Սայադյանն իր դիմումի համաձայն ազատվել է աշխատանքից: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը, այդ մասին ՀՀ կառավարության նիստում հաղորդել է կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանը:
Կառավարության նոյեմբերի 4-ի նիստում Հայաստանի վարչապետը քննադատության էր ենթարկել մի շարք նախարարությունների աշխատանքը: Այդ թվում, վարչապետը հանձնարարել էր առողջապահության նախարարին 10-օրյա ժամկետում կառավարությանը առաջարկներ ներկայացնել առողջապահության ոլորտում կոռուպցիայի խնդրի լուծման համար, ընդհուպ մինչև կադրային փոփոխություններ:

Руководитель администрации министерства здравоохранения РА Гагик Саядян уволен по собственному желанию. Как сообщает корреспондент PanARMENIAN.Net, об этом на заседании Правительства РА сообщил глава администрации правительства Давид Саргсян.
На заседании правительства 4 ноября премьер-министр Армении подверг критике деятельность ряда министерств. В том числе, Тигран Саркисян поручил министру здравоохранения в 10-дневный срок представить в правительство предложения по решению проблемы коррупции в сфере здравоохранения, вплоть до кадровых изменений – начиная с руководителя аппарата и кончая заместителями министров, которые не ведут надлежащей борьбы с этими явлениями.