11 Նոյեմբեր 2010 - 10:29 AMT
«Ես վստահ եմ, որ «Օրինաց երկիր» կուսակցությունը կանցնի նոր խորհրդարան և այնտեղ զգալի տեղ կզբաղեցնի»,- Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտնեց «Օրինաց Երկիր» խմբակցության ղեկավար Հեղինե Բիշարյանը` մեկնաբանելով 2012 թվականին Հայաստանում սպասվող խորհրդարանական ընտրությունների հնարավոր արդյունքները: Նրա խոսքով, կուսակցությունն արդեն 13 տարի մասնակցում է խորհրդարանական ընտրություններին: Այդ համատեքստում Բիշարյանը նշեց, որ կուսակցությունը միշտ ինքնուրույն է մասնակցել ընտրություններին, և առաջիկա ընտրությունները բացառություն չեն լինելու:
Սակայն, խոսելով այն մասին, թե կուսակցությունը քանի տոկոս է մտադիր հավաքել, Հեղինե Բիշարյանն ասաց, որ առայժմ վաղ է որևէ կանխատեսումներ կատարել:
Մեկնաբանելով ընդդիմադիր կուսակցությունների հետ հետագա համագործակցության հնարավորությունը` Բիշարյանն ասաց, որ ընդդիմադիր կուսակցությունները, մասնավորապես` Հայ ազգային կոնգրեսը կգտնեն իրենց տեղը նոր խորհրդարանում, և չբացառեց նրանց հետ հնարավոր համագործակցությունը: «Մենք շահագրգռված ենք, որ ուժեղ և կազմակերպված ընդդիմություն ունենանք»,- նշեց նա`ավելացնելով, որ դա նույնպես նպաստում է իշխանության ամրապնդմանը:
Անդրադառնալով այն հարցին, որ նախագահական ընտրություններից հետո «Օրինաց երկրի» վարկանիշը զգալիորեն նվազել է, Բիշարյանն ասաց, որ դա տեղի է ունեցել սև PR-ի արդյունքում:

«Я уверена, что партия «Оринац Еркир» пройдет в новый парламент и будет занимать в нем весомое место», – заявила на пресс-конференции в Ереване руководитель фракции «Оринац еркир» Эгине Бишарян, комментируя возможные итоги предстоящих в 2012 году парламентских выборов в Армении. По ее словам, партия уже 13 лет участвует в парламентских выборах. В этом контексте Бишарян отметила, что партия всегда участвовала в выборах самостоятельно, и предстоящие выборы не будут исключением.
Однако, комментируя то, сколько процентов партия намерена набрать, Эгине Бишарян сказала, что пока рано делать какие-либо прогнозы.
Комментируя возможность дальнейшего сотрудничества с оппозиционными партиями, Бишарян сказала, что оппозиционные партии, в частности, Армянский национальный конгресс найдут свое место в новом парламенте, и не исключила возможное сотрудничество с ними. «Мы заинтересованы в том, чтобы у нас была сильная и организованная оппозиция», – отметила она, добавив, что это также способствует укреплению власти.
Обращаясь к тому, что после президентских выборов рейтинг «Оринац еркир» значительно упал, Бишарян сказал, что это произошло в результате черного PR.