11 Նոյեմբեր 2010 - 15:10 AMT
Ընտրազանգվածի գրավման նպատակով կուսակցությունների համագործակցությունն աղանդների հետ կարելի է միայն դատապարտել: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության (ՀՀԿ) խորհրդարանական խմբակցության անդամ Գագիկ Մինասյանը:
«Եթե իսկապես գոյություն ունեն աղանդավորների հետ կուսակցությունների համագործակցության փաստեր, ապա ինձ թվում է, որ նման համագործակցությունը ոչ միայն հասարակության կտրուկ քննադատությանն ու դատապարտմանը կարժանանա, այլև պատժի կհանգեցնի օրենքի ողջ խստությամբ»,- ասել է Մինասյանը:
Ավելի վաղ «Քայքայիչ պաշտամունքներից տուժածների օգնության և վերականգման» կենտրոնի ղեկավար Ալեքսանդր Ամարյանը հայտնել էր, որ Հայաստանի քաղաքական կուսակցությունների ղեկավարները հաճախ համագործակցում են աղանդների հետ ընտրազանգված ապահովելու համար: «Այս երևույթը բնորոշ է ինչպես Հայաստանին, այնպես էլ ողջ հետխորհրդային տարածքին»,- նշել է նա:

Сотрудничество партий с сектами с целью привлечения электората можно лишь резко осудить. Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net заявил член парламентской фракции Республиканской партии Армении (РПА) Гагик Минасян.
“Если в действительности существуют факты сотрудничества партий с сектантами, то мне кажется, подобное сотрудничество не только удостоится резкой критике и осуждению общества, но и повлечет за собой наказание по всей строгости закона”,- сказал Минасян.
Ранее руководитель общественной организации “Центр помощи и реабилитации жертв деструктивных культов” Александр Амарян заявил, что главы политических партий сотрудничают с главами сект для обеспечения электората. “Это явление присуще как Армении, так и всему постсоветскому пространству”, – отметил он.