Ոստիկանության աշխատակցիները երկուշաբթի երեկոյան ձերբակալել են Թուրքմենստանի և Հայաստանի 26 քաղաքացիների, որոնք իրենց մի քանի հայրենակիցների միջև տեղի ունեցած վիճաբանության պատճառով մտադրվել են հարաբերությունները պարզել Ստավրոպոլի ծայրամասում: Այդ մասին հաղորդել է մարզի իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչը:
«Նախօրեին Ստավրոպոլի Օկտյաբրսկի շրջանում կառուցվող խանութում վիճաբանություն է ծագել Թուրքմենստանի երեք և Հայաստանի ութ քաղաքացիների միջև»,- լրագրողներին պատմել է ոստիկանության աշխատողը: Նրա խոսքերով, այդ օրը Ստավրոպոլի ծայրամասում հավաքվել են 20-25 տարեկան շուրջ 70 հոգի, «որոնք իրենց ագրեսիվ են պահել»: «Ոստիկանության աշխատողները խուլիգանական գործողությունները դադարեցնելու համար ձերբակալել են և ՆԳԲ տարել 26 երիտասարդների: Ներկա պահին որոշվում է նրանց վարչական պատասխանատվության ենթարկելու հարցը»,- ասել է ոստիկանության աշխատողը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:

Сотрудники милиции вечером в понедельник задержали 26 граждан Туркмении и Армении, которые в результате ссоры между несколькими их соотечественниками намеревались выяснить отношения в крупной драке на окраине Ставрополя. Об этом сообщил представитель правоохранительных органов региона.
"Накануне днем в Октябрьском районе Ставрополя на территории строящегося магазина произошла ссора между тремя гражданами Туркмении и восемью – Армении", – рассказал журналистам сотрудник милиции. По его словам, позднее в этот же день на окраине Ставрополя собрались около 70 человек в возрасте от 20 до 25 лет (20 армян и 50 туркменов), "которые вели себя агрессивно".
"Сотрудники милиции с целью пресечения хулиганских действий задержали и доставили в ОВД 26 молодых людей. В настоящий момент решается вопрос о привлечении их к административной ответственности", – добавил страж порядка. В охране общественного порядка были задействованы 60 сотрудников милиции, передает РИА Новости.