Նոյեմբերի 17-ին ԵՊՀ կենտրոնական մասնաշենքի մեծ դահլիճում տեղի կունենա «Ուսանող-2010» համերգ-մրցանակաբաշխությունը` նվիրված Ուսանողի միջազգային օրվան:
ԵՊՀ ուսանողական խորհրդիկողմից կազմակերպված միջոցառմանը ներկա կլինեն ԵՊՀ ղեկավարությունը, ֆակուլտետների դեկանները, պրոֆեսորադասախոսական կազմի ներկայացուցիչներ, ուսանողներ, այլ բուհերի ՈՒԽ-ների ներկայացուցիչներ:
ԱռաջինանգամԵՊՀ ՈՒԽ-ի կողմից մեդալներ կշնորհվեն ֆակուլտետային մրցույթներում հաղթող ճանաչված և միջազգային օլիմպիադայում մեդալներ նվաճած ուսանողներին: Ընդ որում` մրցույթում ընդգրկվել են ԵՊՀ բոլոր ֆակուլտետները` ներառյալ նաև Օտարերկրյա քաղաքացիների նախապատրաստական ֆակուլտետը, Իջևանի մասնաճյուղը և Եվրոպական ուսումնասիրությունների կենտրոնը:

В Ереванском государственном университете 17 ноября состоится концерт и вручение наград “Студент – 2010”, посвященный Международному дню студента.
На мероприятии,организованном студенческим советом ЕГУ, будут присутствовать руководство университета, деканы факультетов, представители профессорского и преподавательского состава, студенты и представители студенческих советов других вузов.
Впервые студенческий совет ЕГУ вручит медали победителям конкурсов среди факультетов и студентам-обладателям медалей на международных олимпиадах.