17 Նոյեմբեր 2010 - 09:30 AMT
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմի խումբ» ՓԲԸ-ն հայտարարել է «Երկրի մասշտաբով, յուրաքանչյուր ուսանողի շահից ելնելով» կարգախոսով ուսանողական ակցիան, որի գլխավոր նպատակն է աջակցությունը երիտասարդ մասնագետների կայացմանը, որոնք բարձր ցուցանիշներ ունեն ուսման մեջ, ինչպես նաև դրսևորել են իրենց հասարակական ու գիտական կյանքում:
Ինչպես ասվում է ընկերության մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ, հայտերն ընդունվել են հոկտեմբերի 19-ից նոյեմբերի 15-ը: Առաջին փուլն ավարտված է:
«Ակցիայի շրջանակներում մենք շուրջ 500 էլեկտրոնային հայտ ենք ստացել բակալավրերից, մագիստրոսներից, ասպիրանտներից ու ամբիոնների հայցորդներից երկրի տարբեր բուհերից, ինչպես պետական, այնպես էլ մասնավոր: Այժմ հատուկ հանձնաժողովը բանկի աշխատակիցներից կընտրի 20 հոգու»,-ասել է «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմի խումբ» ՓԲԸ-ի հաճախորդների բազայի զարգացման ու մարքեթինգի ծառայության գլխավոր մասնագետ Ալեքսանդր Հակոբյանը:
Ընտրված թեկնածուների ցուցակը կհրապարակվի մինչև դեկտեմբերի 15-ը բանկի պաշտոնական ինտերնետ-կայքում, որից հետո կրթաթոշակառուները կհրավիրվեն կրթաթոշակների հանձնման պաշտոնական արարողությանը:

ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» объявил студенческую акцию под девизом «В масштабах страны, в интересах каждого студента», главной целью которой является содействие становлению молодых специалистов, показывающих высокие результаты в учебе, а также проявивших себя в общественной и научной деятельности на благо страны.
Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, прием заявок проходил с 19 октября по 15 ноября. Первый этап завершен.
«За время акции к нам поступило более 500 электронных заявок от студентов бакалавратуры, магистрантов, аспирантов и соискателей кафедр из различных ВУЗов страны, как государственных, так и частных. Теперь за дело возьмется специальная комиссия, созданная из работников банка, которая и выберет из общего числа подавших заявления соискателей 20 стипендиатов», – сказал главный специалист службы развития клиентской базы и маркетинга ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» Александр Акопян.
Список выбранных кандидатов будет опубликован 15 декабря 2010 года на официальном Интернет-сайте банка, после чего стипендиаты будут приглашены на официальную церемонию вручения стипендий.