17 Նոյեմբեր 2010 - 14:08 AMT
Նոյեմբերի 21-ին Վանաձորի Շարլ Ազնավուրի անվ. մշակույթի պալատում տեղի կունենա «Որդան կարմիր» և «An Gordonach!» (Շոտլանդիա) խմբերի համերգը: Համերգն իրականացվում է «Որդան կարմիր»-ի նախաձեռնությամբ` ՄԱԿ-ի «Երիտասարդության միջազգային տարի. երկխոսություն և փոխըմբռնում» ծրագրի շրջանակներում: Համերգի կարգախոսն է «Մեր տարին: Մեր ձայնը»:
Այսօր երիտասարդությունը աշխարհի բնակչության 18% է կազմում` 1,2 միլիարդ մարդ, որոնց 87%-ը բնակվում է զարգացող երկրներում: Ամբողջ աշխարհում երիտասարդները համարվում են զարգացման գրավական, դրական սոցիալական փոփոխություններ և տեխնոլոգիական նորարարություններ խթանող հիմնական մարդկային ռեսուրս:
Նախագիծը նպատակ ունի ևս մեկ անգամ ընդգծել հասարակական գործընթացներում երիտասարդության ընդգրկման կարևորությունը, սեփական օրինակով կոչ անել երիտասարդներին` ստեղծագործ, եռանդուն ու համարձակ լինել իրենց նախաձեռնություններում:

21 ноября в армянском городе Ванадзоре состоится рок-концерт под лозунгом “Наш год. Наш голос” при участии групп “Вордан кармир” и “An Gordonach!” (Шотландия). Цель музыкального проекта групп “Вордан кармир” и “An Gordonach!” – подчеркнуть важность интеграции молодежи в общественную деятельность и призвать их к творчеству, к смелости в поступках.
Концерт осуществляется по инициативе “Вордан кармир” в рамках программы ООН “Международный год молодежи: диалог и взаимопонимание”.
Молодежь сегодня составляет 18% населения Земли – 1,2 млрд человек, 87% которых живет в развивающихся странах. Во всем мире молодежь считается залогом развития.