19 Նոյեմբեր 2010 - 14:45 AMT
Հայաստանում Լեհաստանի դեպսնա Զդիսլավ Ռաչինսկին նոյեմբերի 17-18-ին գտնվում էր Սյունիքի մարզում, որտեղ հանդիպել է մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանի հետ: Քննարկվել են Լեհաստանի հետ համագործակցության հարցեր, մասնավորապես, լեռնահանքային արդյունաբերության ոլորտում: Անդրադարձ է եղել նաև զբոսաշրջության ոլորտում համագործակցության հնարավորություններին:
Լեհ դիվանագետն ու մարզպետը ջրագիծ բացեցին Շիկահող գյուղում,որի շինարարությունն իրականացվել էր լեհական զարգացման աջակցության ծրագրի շրջանակներում: Նախագիծը ֆինանսավորել է Լեհաստանի կառավարությունը:

Посол Польши в Армении Здислав Рачинский 17-18 ноября находился в Сюникской области Армении, где встретился с главой администрации области Суреном Хачатряном. В ходе встречи были обсуждены вопросы сотрудничества области с Польшей, в частности в сфере горной промышленности. Были затронуты также возможности сотрудничества в области туризма.
Польский дипломат и глава администрации области открыли в селе Шикаох водопровод, строительство которого было осуществлено в рамках польской программы содействия развитию. Проект был профинансирован польским правительством.