22 Նոյեմբեր 2010 - 12:28 AMT
Նոյեմբերի 21-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունը տեղեկատվություն է ստացել հայ-թուրքական պետական սահմանի ՌԴ ԴԱԾ ՍՎ-ի 13-րդ սահմանապահ ուղեկալի տեղամասում սահմանի խախտման վերաբերյալ: Նույն օրը, ՀՀ ազգային անվտանգության մարմինների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Սուրենավան համայնքի մոտակայքում թվով 7 հոգի սահմանախախտները հայտնաբերվել և ձերբակալվել են:
Ինչպես հայտնում է ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնը, փաստի առիթով ՀՀ ԱԱԾ Քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ ՔՕ-ի 329-րդ (ապօրինի սահմանի հատում) հոդվածի հատկանիշներով:

On November 21, a fact of violation of the Armenian-Turkish border was recorded near the 13th frontier post of the Frontier Department of the Russian Federal Security Service.
The same day, seven frontier violators were revealed and detained near Surenavan village of Ararat region as a result of investigation and search measures of the National Security Service (NSS) of Armenia, the press service of the RA NSS reported.
A criminal case has been initiated by the RA National Security Service under article 329 of the Criminal Code (illegal crossing of the state border.)