«Հայաստանի եվրոպացի բարեկամներ» ՀԿ-ի կողմից անցկացված հասարակական կարծիքի հարցումի համաձայն, Հայաստանի բնակչության 50 տոկոսը կարծում է, որ արտաքին քաղաքականությունը համապատասխանում է երկրի շահերին, իսկ 35 տոկոսը դեմ է դրան: Այդ մասին Երևանում մամլո ասուլիսում հայտարարել է EuFoA ղեկավար Մայքլ Քամբեքը:
Հարցումն անցկացվել է Հայաստանում և Լեռնային Ղարաբաղում, հարցվել է 1208 մարդ, սահմանային սխալը կազմում է 2.8 տոկոս, ինչը, Քամբեքի խոսքերով, նորմայի սահմաններում է:
Հարցումի համաձայն, Հայաստանի քաղաքական առաջնորդների վարկանիշային ցուցակն ունի այս տեսքը. առաջին տեղում ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն է, երկրորդ տեղում է «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը, երրորդ տեղում` Հայաստանի երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը, չորրորդ տեղում` ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը: Րաֆֆի Հովհաննիսյանը, Վահան Հովհաննիսյանը, Տիգրան Սարգսյանը զբաղեցնում են համապատասխանաբար 5-րդ, 6-րդ և 7-րդ տեղերը: Ոչ ոքի չի պաշտպանում հարցվածների 24 տոկոսը:
Կուսակցությունների շարքում առաջին տեղում է «Բարգավաճ Հայաստանը», հետո` Հանրապետական կուսակցությունը, ՀՅ Դաշնակցությունը, Օրինաց երկիրը և ՀԱԿ-ը:

Согласно опросу общественного мнения, проведенного НПО «Европейские друзья Армении» (EuFoA), 50% населения Армении считает, что внешняя политика отвечает интересам страны, в то время как 35% – придерживается абсолютно иного мнения. Об этом на пресс-конференции в Ереване заявил глава EuFoA Майкл Камбек.
Опрос проводился в Армении и Нагорном Карабахе, было опрошено 1208 человек, средняя погрешность составляет 2,8%, что, по словам Камбека, в пределах допустимого.
По данным, полученным в результате опроса, рейтинг политических лидеров Армении выглядит так: на первом месте президент Армении Серж Саргсян, на втором месте председатель партии «Процветающая Армения» Гагик Царукян, на третьем – второй президент Армении Роберт Кочарян, затем лидер Армянского национального конгресса (АНК) Левон Тер-Петросян. Следом идут глава партии «Наследие» Раффи Ованнисян, член Бюро АРФД Ваан Ованнисян, премьер-министр РА Тигран Саркисян. Никого не поддерживает больше 24% респондентов.
Среди партий на первом месте «Процветающая Армения», потом Республиканская партия, АРФ Дашнакцутюн, Оринац Еркир и АНК.