23 Նոյեմբեր 2010 - 13:43 AMT
ՀՀ ՊՆ Քննչական ծառայությունն առայժմ չի հրապարակում նոյեմբերի 19-ին տեղի ունեցած միջադեպի մեղավորի անունը
Հայաստանի Պաշտպանության նախարարության Քննչական ծառայությունն առայժմ չի հրապարակում նոյեմբերի 19-ին Լեռնային Ղարաբաղի առաջավոր գծում տեղի ունեցած միջադեպի մեղավորի անունը: Միջադեպի արդյունքում հրաձգային վնասվածքներից չորս ժամկետային զինծառայողներ են զոհվել: Պատասխանելով PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հարցին այն մասին, թե արդյոք ԼՂՀ ՊԲ զինվոր Մանվել Ազրոյանն է այդ միջադեպի մեղավորը, Հայաստանի Պաշտպանության նախարարության Քննչական ծառայության հասարակայնության հետ կապի ավագ սպա Մերի Սարգսյանն ասաց, որ քանի դեռ հետաքննությունը շարունակվում է, նման տեղեկատվություն չի կարող տրամադրվել: «Հնարավոր է, մենք մեղավորի անունը հաղորդենք այն բանից հետո, երբ նրան մեղադրանք ներկայացվի»,- ասաց Սարգսյանը:
Նոյեմբերի 19-ին տեղի ունեցած միջադեպի հետևանքով հրազենային կրակահերթերից զոհվել են ժամկետային զինծառայողներ` Լևոն Սոսի Եսայանը (ծնվ. 1991թ.), Ներսես Վալերիկի Գալոյանը (ծնվ. 1990թ.), Նարեկ Վարդանի Սահակյանը (ծնվ. 1990թ.), Նվեր Մարտիկի Սարգսյանը (ծնվ. 1991թ.), հայտնում է ԼՂՀ ՊԲ լրատվության և քարոզչության բաժինը:
Նույն միջադեպի արդյունքում հրազենային տարբեր աստիճանի վիրավորումներ են ստացել ժամկետային զինծառայողներ` Սարգիս Հակոբի Մելքումյանը (ծնվ. 1991թ.), Խաչիկ Սարգսի Ալեքսանյանը (ծնվ. 1992թ.), Մասիս Մավրիկի Գրիգորյանը (ծնվ. 1991թ.) և Մանվել Արմենի Հազրոյանը (ծնվ.1991թ.):

23 Ноябрь 2010 - 13:43 AMT
Следственная служба Министерства обороны Армении пока что не разглашает имя виновника инцидента произошедшего 19 ноября на передовой линии ВС Карабаха, в результате которого от огнестрельных ранений погибли четверо военнослужащих-срочников. Отвечая на вопрос корреспондента PanARMENIAN.Net о том, является ли солдат АО НКР Манвел Азроян виновником данного инцидента, старший офицер по связям с общественностью Следственной службы Минобороны Армении Мери Саркисян сказала, что пока следствие продолжается, подобная информация не может быть предоставлена. “Возможно мы сообщим имя виновника после того, как ему будут предъявлены обвинения”, – сказала Саркисян.
В результате чрезвычайного происшествия, которое произошло 19 ноября на передовой линии, от огнестрельных ранений погибли четверо военнослужащих-срочников – Левон Есаян (1991 г.р.), Нерсес Галоян (1990 г.р.), Нарек Саакян (1990 г.р.) и Нвер Саргсян (1991 г.р.).
Кроме того, в результате того же происшествия, ранения получили четверо военнослужащих-срочников – Саркис Мелкумян (1991г.р.), Хачик Алексанян (1992 г.р.), Масис Григорян (1991 г.р.) и Манвел Азроян (1991 г.р.).