23 November 2010 - 16:37 AMT
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի 11-րդ հեռախոսամարաթոնն արձանագրել է 1,3 միլիոն եվրո նվիրատվության խոստում
Նոյեմբերի 18-21-ը Ֆրանսիայում անցկացվեց «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ավանդական համաեվրոպական հեռախոսամարաթոնը: Դրամահավաք միջոցառումը, որին այս տարի մասնակցում էին Ֆրանսիայի, Գերմանիայի, Շվեյցարիայի, Հոլանդիայի եւ Հունաստանի տեղական մարմինները, հանգանակեց շուրջ 1 միլիոն 300 000 եվրո: Նվիրատվությունները կուղղվեն Արցախի Տող, Հարթաշեն, Ուխտաձոր, Ակնաղբյուր եւ Սարգսաշեն գյուղերում ջրային համակարգի կառուցմանն ու վերականգնմանը: Կշարունակվեն նաեւ ներդրումները Տավուշի մարզում:
Տասնմեկ տարի շարունակ հեռախոսամարաթոնի գլխավոր գործընկերն ու հովանավորն է Ֆրանս Տելեկոմ Օրանժը. Ֆրանսիայի հինգ քաղաքներում` Փարիզ, Լիոն, Մարսել, Նիս (Նիցցա) եւ Մոնպելյե, տեղակայված Օրանժի կենտրոնների տարածքը, սարքավորումներն ու հեռախոսակապն անհատույց տրամադրվում է մարաթոնի կարիքներին:

23 Ноябрь 2010 - 16:37 AMT
С 18 по 21 ноября во Франции был проведен традиционный общеевропейский 11-ый фонетон Всеармянского фонда “Айастан”. Мероприятие по сбору денег, в котором в этом году участвовали органы местного самоуправления Франции, Германии, Швейцарии, Нидерландов и Греции, собрало около 1млн 300 тысяч евро. Средства, собранные в этом году Всеармянским фондом «Айастан», будут направлены на сеть водоснабжения Нагорно-Карабахской Республики и в села Армении.
Всеармянский фонд «Айастан» был учрежден в 1992 году. Его основной задачей является реализация общенациональных проектов, развитие инфраструктур Армении и НКР. В Совет попечителей фонда, возглавляемого президентом Армении, входят авторитетные представители армянской диаспоры со всего мира. За время деятельности Всеармянский фонд «Айастан» реализовал программы на сумму более 200 млн долларов, полученных от более чем 300 тысяч благотворителей.