ԼՂՀ ՊԲ զինծառայող Մանվել Ազրոյանն իրեն մեղավոր է ճանաչել նոյեմբերի 19-ին շփման գծում տեղի ունեցած միջադեպում, որը հանգեցրել է 4 զինվորի մահվան: Ինչպես հաղորդել է PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ՊՆ հետաքննության ծառայության հասարակայնության հետ կապերի ավագ սպա Մերի Սարգսյանը, Ազրոյանին մեղադրանք է ներկայացվել հետևյալ հոդվածներով` ՀՀ ՔՕ 104 հոդվածի երկրորդ մաս (մեկ և ավել անձանց սպանություն), ՀՀ ՔՕ 104 հոդվածի երկրորդ մաս, առաջին կետ ( մեկ և ավել անձանց մահափորձ), ՀՀ ՔՕ 365 հոդվածի առաջին մաս (զինվորական ծառայության կարգի խախտում): « Որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանքը, հետաքննությունը շարունակվում է»:
Նոյեմբերի 19-ին տեղի ունեցած արտակարգ միջադեպի արդյունքում հրազենային կրակոցներից մահացել են 4 ժամկետային զինծառայողներ` Լևոն Եսայան (ծնվ. 1991թ), Ներսես Գալոյան (ծնվ. 1990թ), Նարեկ Սահակյան (ծնվ. 1990թ) և Նվեր Սարգսյան (ծնվ. 1991թ):
Բացի դրանից, նույն պատահարի արդյունքում 4 հոգի ստացել են մարմնական վնասներ` Սարգիս Մելքումյան (ծնվ. 1991թ), Խաչիկ Ալեքսանյան (ծնվ. 1992թ), Մասիս Գրիգորյան (ծնվ. 1991թ) և Մանվել Ազրոյան (ծնվ. 1991թ):

Военнослужащий Армии обороны НКР Манвел Азроян признал себя виновным в инциденте, произошедшем 19 ноября на передовой линии, контролируемой воинской частью Армии обороны НКР, в результате чего погибли четыре солдата. Как сообщила в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net старший офицер по связям с общественностью Следственной службы Минобороны Армении Мери Саркисян, Азрояну предъявлено обвинение по следующим статьям – часть вторая статьи 104 УК РА (убийство одного и более лиц), часть вторая пункт первый статьи 34-104 УК РА (покушение на убийство одного и более лиц), часть первая статьи 365 УК РА (нарушение порядка несения воинской службы). “В качестве меры пресечения избран арест, следствие продолжается”, – сказал Саркисян.
В результате чрезвычайного происшествия 19 ноября на передовой линии от огнестрельных ранений погибли четверо военнослужащих-срочников – Левон Есаян (1991 г.р.), Нерсес Галоян (1990 г.р.), Нарек Саакян (1990 г.р.) и Нвер Саргсян (1991 г.р.).
Кроме того, в результате того же происшествия ранения получили четверо военнослужащих-срочников – Саркис Мелкумян (1991г.р.), Хачик Алексанян (1992 г.р.), Масис Григорян (1991 г.р.) и Манвел Азроян (1991 г.р.).