26 Նոյեմբեր 2010 - 10:36 AMT
Դեկտեմբերի 2-ին Մինսկում կանցնի ԱՊՀ երկրների Սահմանապահ զորքերի հրամանատարների խորհրդի (ՍԶՀԽ) 64-րդ նիստը: ՀՀ պատվիրակությունը գլխավորում է ՀՀ ԱԱԾ սահմանապահ զորքերի հրամանատար, գեներալ-մայոր Արմեն Աբրահամյանը: Այս մասին հաղորդել է ԱԱԾ մամլո քարտուղար Արծվիկ Բաղրամյանը:
Օրակարգի նախագծում ընդգրկված է 10 հարց: Առաջին հերթին կքննարկվի իրավիճակը ԱՊՀ մասնակից պետությունների արտաքին սահմաններում և զարգացման միտումները: Նիստում կամփոփվեն Խորհրդի գործունեության արդյունքները 2010թ. և կքննարկվեն 2011թ. ծրագրերը:

26 Ноябрь 2010 - 10:36 AMT
2 декабря в Минске пройдет 64-е заседание Совета командующих пограничными войсками (СКПВ) стран СНГ. Делегацию Армении на заседании возглавит командующий погранвойсками СНБ РА, генерал-майор Армен Абрамян. Об этом сообщил пресс-секретарь СНБ Арцви Баграмян.
В проект повестки дня мероприятия включено более 10 вопросов. В первую очередь будет обсуждаться обстановка на внешних границах государств – участников СНГ и тенденции ее развития. На заседании будут подведены итоги деятельности Совета в 2010 году и намечены планы на 2011 год.