Հայաստանի Ազգային արխիվի պատվիրակությունը արխիվի տնօրեն Ամատունի Վիրաբյանի գլխավորությամբ նոյեմբերի 26-ին այցելել է Վրաստանի Ազգային արխիվ: Ինչպես գրում է «Գրուզիա օնլայնը», հանդիպմանը քննարկվել են միջգերատեսչական համագործակցության խորացման հարցեր: Հայկական կողմը ցանկություն է հայտնել կրկին կյանքի կոչելու 1997թ. Հայաստանի ու Վրաստանի արխիվների միջև կնքված պայմանագիրը: Վրաստանի Ագային արխիվի տնօրեն Տեոնա Իաշվիլին ծանոթացրել է հյուրերին նորարարությունների հետ:
Ազգային արխիվի աշխատակիցները ծանոթացել են Հայաստանին վերաբերող վրացական փաստաթղթերին: Փաստաթղթերի շարքում են եկեղեցական գրառումները, լուսանկարները, պաստառները, ձայնագրությունները և նամակգրությունը երկու երկրների հայտնի հասարակական գործիչների միջև: Այցը կավարտվի նոյեմբերի 27-ին:

Делегация Национального архива Армении во главе с директором архива Аматуни Вирабяном 26 ноября посетила Национальный архив Грузии. Как пишет Грузия Online, в ходе встречи были обсуждены перспективы углубления межведомственного сотрудничества. Армянская сторона выразила желание возобновить договор между архивами Грузии и Армении, заключенный в 1997 году. Генеральный директор Национального архива Грузии Теона Иашвили ознакомила гостей с нововведениями в Национальном архиве Грузии с целью лучшей защиты документов, улучшения инфраструктуры, обслуживания населения и развития информационных технологий.
Члены армянской делегации ознакомились с документами Национального архива Грузии, касающимися грузино-армянских отношений и Армении. Среди документов – церковные записи, фотографии, афиши, фонозаписи и переписка между общественными деятелями двух стран. Визит делегации Армении завершится 27 ноября.