26 Նոյեմբեր 2010 - 12:57 AMT
«Հայաստանի Ազգային ժողովը 2010թ. հունիսին առաջին ընթերցմամբ ընդունել է շուրջ 50 օրենքներում օրենսդրական փոփոխությունների փաթեթը, որի համաձայն երկրում կներդրվի կուտակային կենսաթոշակային համակարգ: Տեղի են ունեցել բազմաթիվ քննարկումներ լրագրողների, պատգամավորների, ՀԿ-ների ներկայացուցիչների հետ: Քննարկումների արդյունքները կներկայացվեն դեկտեմբերի սկզբին կայանալիք երկրորդ ընթերցման ժամանկ»,-լրագրողներին է ասել ՀՀ ֆինանսների նախարարության ֆինանսական շուկաների զարգացման վարչության պետ Կարեն Թամազյանը:
Ըստ նրա, «Կուտակային կենսաթոշակների մասին» օրինագծում շտկումները կկատարվեն շուրջ 200 առաջարկությունների հիման վրա:

«Национальное Собрание Армении в июне 2010 года в первом чтении приняло пакет законодательных изменений из более 50 законов, согласно которым в стране будет внедрена накопительная пенсионная система. С тех пор прошло множество обсуждений с участием журналистов, депутатов, представителей общественных организаций и др. Итоги обсуждений будут представлены на втором чтении в начале декабря», – сказал журналистам начальник управления развития финансовых рынков Минфина Армении Карен Тамазян.
По его словам, на основе порядка 200 предложений в законопроект РА «О накопительных пенсиях» внесены некоторые технические уточнения.