Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արթուր Բաղդասարյանը նոյեմբերի 29-ին ընդունել է Հարավային Կովկասում Եվրամիության հատուկ ներկայացուցիչ Փիթեր Սեմնեբիին: Հանդիպմանը մասնակցել է նաեւ Հայաստանում Եվրահանձնաժողովի պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Ռաուլ դե Լուցենբերգերը:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստան-Եվրամիություն քաղաքական համագործակցությանն առնչվող հարցեր, ընդգծվել է եվրոպական կառույցների հետ Հայաստանի համագործակցության հետագա խորացման անհրաժեշտությունը: Արթուր Բաղդասարյանը նշել է, որ Հայաստանն ըստ ժամանակացույցի պատշաճ մակարդակով իրականացնում է Հայաստան-Եվրամիություն 2009-2011 թվականների գործողությունների ծրագրով նախատեսված բարեփոխումները, տարբեր ուղղություններով առաջընթացն արդեն ակնհայտ է:
Անդրադարձ է եղել նաեւ ԼՂ խնդրի կարգավորմանը եւ հայ-թուրքական հարաբերություններին առնչվող հարցերի, հաղորդում է Ազգային անվտանգության խորհրդի քարտուղարի մամուլի գրասենյակը:

29 Ноябрь 2010 - 13:39 AMT
29 ноября секретарь Совета национальной безопасности Армении Артур Багдасарян встретился со специальным представителем Европейского союза на Южном Кавказе Питером Семнеби. В ходе встречи стороны обсудили вопросы, касающиеся политического сотрудничества Армения-ЕС. Стороны также отметили необходимость углубления сотрудничества Армении с европейскими структурами. Артур Багдасарян также отметил, что Армения в соответствии с графиком выполняет намеченные Программой действий Армения-ЕС 2009-2011 реформы.
Собеседники также обратились к вопросам урегулирования карабахского конфликта и нормализации армяно-турецких отношений, сообщает пресс-служба СНБ РА.