Նոյեմբերի 12-ից Երևանի «Մոսկվա» կինոթատրոնի Կապույտ դահլիճում գործում է 3D տեխնոլոգիան: Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին է ասել «Մոսկվա» կինոթատրոնի գլխավոր մենեջեր Տոմա Մովսիսյանը, «Մեգաուղեղ» անիմացիոն ֆիլմով Երևանում գործարկվեց 3D տեխնոլոգիան»:
«Մեր հանրության շրջանում արդեն նման ֆիլմերի պահանջարկ կար: Ամբողջ աշխարհում 3D ձևաչափը լայն տարածում է ստանում և մենք չպետք է հետ մնանք»,-հավելել է Տոմա Մովսիսյանը:
Նա նշել է, որ առավոտյան սեանսի տոմսի արժեքը 1500 դրամ է, իսկ երեկոյան՝ 2000 դրամ, այսինքն «մի փոքր ավելի, քան սովորական գները»:
Ըստ գլխավոր մենեջերի, այցելությունները շատ են: «Քանի որ սա նորամուծություն է, շատերը դեռ իրազեկ չեն, սակայն ապագայում նման խնդիր չի լինի»,-ասել է Մովսիսյանը:
Նա հավելել է, որ շուտով 3D ձևաչափով կցուցադրվի «Նարնիայի քրոնիկները» ֆիլմը, որի ցուցադրությունը կշարունակվի մինչև Նոր տարի:

С 12 ноября в Синем зале кинотеатра “Москва” действует технология 3D. Как сказала корреспонденту PanARMENIAN.Net главный менеджер кинотеатра “Москва” Тома Мовсисян, “анимационным фильмом “Мега мозг” в Ереване запущена технология 3D ”.
“В нашем обществе уже чувствовалась потребность показа фильмов в таком формате. Во всем мире формат 3D стал быстро распространяться и нашел широкое применение. И нам незачем отставать”, – добавила Тома Мовсисян. Она отметила, что билет на утренний сеанс стоит 1500 драмов, а на вечерний – 2000 драмов, то есть “немного дороже стандартных цен на сеансы”.
По словам главного менеджера, посещаемость пока не очень высокая. “В связи с тем, что это, можно сказать, нововведение, пока еще не все осведомлены, но в будущем такой проблемы уже не будет”, – отметила Мовсисян. Она также добавила, что вскоре “Хроники Нарнии” заменят “Мега мозг” и будут демонстрироваться до Нового года.