Գործազրկությանմակարդակը Հայաստանում 2010թ. հունվար-հոկտեմբերին կազմել է 7,1%` 2009թ. հունվար-հոկտեմբերի 6,9%-ի դիմաց: Ինչպես հաղորդում է ՀՀ Ազգային վիճակագրական ծառայությունը, «Զբաղվածության պետական ծառայության» գործակալության կողմից պաշտոնապես գրանցված գործազուրկների քանակը կազմում է 83,9 հազար մարդ: Ընդ որում, տնտեսապես ակտիվ բնակչության ընդհանուր քանակը 2010թ. հունվար-հոկտեմբերին կազմել է 1187,2 հազար մարդ, որոնցից զբաղված են 1 103,3 հազարը:
Բացի այդ, հոկտեմբերի վերջի դրությամբ աշխատուժի պաշտոնական պահանջարկը Հայաստանում կազմում էր 1067 մարդ կամ 1 թափուր տեղին հավակնում էր 77 գործազուրկ:
Հոկտեմբերի 31-ի տվյալներով, գործազուրկների ընդհանուր թվից նպաստ էր ստանում 22,1 հազար մարդ` 2009թ. հոկտեմբերի վերջի 26,6 հազար մարդու համեմատ: Ամսական նպաստի միջին չափը կազմել է 16 595 դրամ` 2009թ. հոկտեմբերի 17 014 դրամի դիմաց:

Уровень безработицы в Армении в январе-октябре текущего года составил 7,1% против 6,9% в январе-октябре 2009 года. Как сообщает Национальная статистическая служба РА, число официально зарегистрированных агентством “Государственная служба занятости” безработных составило 83,9 тыс. человек. При этом, общее число экономически активного населения в январе-октябре 2010 года составило 1187,2 тыс. человек, из них заняты 1103,3 тыс. человек.
Кроме того, по состоянию на конец октября официальный спрос на рабочую силу в Армении составлял 1067 человек или 77 безработных на 1 вакантное место. По состоянию на 31 октября из общего числа безработных пособие получали 22,1 тыс. человек против 26,6 тыс. человек на конец октября 2009 года. Средний размер ежемесячного пособия составил 16595 драмов против 17014 драмов в октябре 2009 года.