2 Դեկտեմբեր 2010 - 11:37 AMT
«Եկող տարվա մայիսին մենք մտադիր ենք կազմակերպել սյուրռեալիզմի ցուցահանդես, որտեղ կներկայացվեն ոչ միայն Ֆրանսիայի ու Ամերիկայի, այլ նաև Գերմանիայի ու Հոլանդիայի սյուրռեալիստների աշխատանքները, այդ թվում նաև Սալվադոր Դալիի գործերը»,-դեկտեմբերի 2-ին Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Հայաստանի Ազգային պատկերասրահի տնօրեն Փարավոն Միրզոյանը:
Ըստ նրա, այժմ բանակցություններ են ընթանում արտերկրի մենեջերների հետ: «Սյուրռեալիզմի ցուցահանդեսը կտևի 3 ամիս, այնտեղ հիմնականում կներկայացվեն մասնավոր հավաքածուների գործեր»,-ասել է Միրզոյանը;

2 December 2010 - 11:37 AMT
“В мае следующего года мы планируем организовать выставку сюрреализма, где будут представлены работы сюрреалистов не только Франции и Америки, но и Германии и Голландии, в том числе также произведения Сальвадора Дали”, – сказал 2 декабря на пресс-конференции в Ереване директор Национальной галереи Армении Фараон Мирзоян.
По его словам, сейчас ведутся переговоры с иностранными менеджерами для организации выставки. “Выставка сюрреализма будет длиться 3 месяца, на ней будут представлены в основном работы частных коллекций”, – отметил Мирзоян.