4 Դեկտեմբեր 2010 - 11:49 AMT
«Այս տարի Ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության 8 աշխատակիցներ ազատվել են պաշտոններից ծառայողական խախտումների համար, իսկ 15-ը՝ ենթարկվել են կարգապահական պատասխանատվության ճանապարհապարեկային խախտումների համար»,-Երևանում կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է Ճանապարհային ոստիկանության ճանապարհապարեկային ծառայության բաժնի պետ Նորիկ Սարգսյանը:
Ըստ նրա, 2010թ. 1854 վարորդներ, որոնք աղբ են նետել մեքենայի պատուհանից, տուգանվել են 5 հազար դրամով: Հասարակական տրանսպորտի 721 վարորդ տուգանվել է 5 հազար դրամով ծխելու համար: Գրացվել է 105 դեպք, երբ վարորդները չեն կապել անվտանգության գոտիները:
«Հաջորդ տարի մենք կաշխատենք պահպանել այս արդյունքները, այսինքն պահպանել վթարայնության կայուն մակարդակը և նվազեցնել ՃՏՊ-ների քանակը»,-ասել է Սարգսյանը:

4 Декабрь 2010 - 11:49 AMT
“В этом году 8 сотрудников дорожно-патрульной службы Дорожной полиции были освобождены от должности за служебные нарушения, а 15 – за дорожно-патрульные нарушения были привлечены к дисциплинарной ответственности”, – сказал на пресс-конференции в Ереване начальник дорожно-патрульной службы Дорожной полиции, полковник Норик Саркисян.
По его словам, в 2010 году 1854 водителя, которые выбросили мусор из окна автомобиля, и 721 водитель общественного транспорта за курение были оштрафованы на сумму в 5 тыс. драмов. Было зафиксировано 105 тыс. случаев, когда водители не пристегивали ремни безопасности.
“В следующем году мы постараемся сохранить достигнутые результаты, то есть сохранится стабильная аварийная ситуация и число жертв дорожно-транспортных происшествий уменьшится”, – отметил Саркисян.