Հայաստանում մեկնարկեց «Ցանցային աշխատանք` հանուն խաղաղության մշակույթի և միջմշակութային երկխոսության» ծրագիրը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ին հաղորդեցին «Միջմշակութային ուսումնասիրությունների կենտրոնից»:
Ծրագրի նպատակն է «Երիտասարդությունը շարժման մեջ» ծրագրի շրջանակներում Եվրամիության, Արևելյան Եվրոպայի և Կովկասի երկրների հասարակական կազմակերպությունների միջև համագործակցություն հաստատել; ծանոթանալ հայ երիտասարդության աշխատանքի մեթոդներին; մշակել ծրագրային գաղափարներ խաղաղության մշակույթի և միջմշակութային երկխոսության խթանման ուղղությամբ և իրականացնել դրանք տարբեր երկրներում:
Ծրագրին մասնակցում են երիտասարդական կազմակերպությունների ղեկավարներ աշխարհի 13 երկրներից` Հայաստան, Ռուսաստան, Իտալիա, Վրաստան, Թուրքիա, Իսպանիա, Լիտվա, Ռումինիա, Բուլղարիա, Էստոնիա, Սլովակիա, Բելառուս և Ուկրաինա:
Համակարգող կազմակերպություններն են Հայաստանի «Միջմշակութային ուսումնասիրությունների կենտրոնը» և Լեհաստանի «ՎԱՄՇԻԿ» Վարմիա համայնքի մշակութային նախաձեռնությունների միությունը:

В Армении стартовала программа под названием “Сетевая работа: во имя культуры мира и межкультурного диалога”. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сообщили в “Центре межкультурных исследований”.
Цель программы – установление сотрудничества между общественными организациями стран Евросоюза, Восточной Европы и Кавказа в рамках программы “Молодежь в движении”, ознакомление с методами работы армянской молодежи, разработка программ, стимулирующих идеи культуры мира и межкультурный диалог, а также реализация этих программ в различных странах.
В программе принимают участие руководители молодежных организаций из 13 стран мира: Армения, Россия, Италия, Грузия, Турция, Испания, Литва, Румыния, Болгария, Эстония, Словакия, Беларусь, Украина.
Координирующими организациями являются “Центр межкультурных исследований” Армении и польский Союз культурных инициатив общины Вармия “Вамшик”.