. Այսօր երեկոյան կկայանա 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին տեղի ունեցած ահաբեկչության գործով Ազգաին Ժողովի ժամանակավոր հանձնաժողովի նիստը: Լսվելու է գլխավոր ամբաստանյալ Նաիրի Հունանյանին Ազգային Անվտանգության Նախարարության մեկուսարանում պահելու նպատակահարմարության հարցը: Այս նախաձեռնությամբ հանդես են եկել հանձնաժողովի չորս անդամներ` Ստեփան Զաքարյանը, Խորեն Սարքիսյանը, Գրիգոր Հարությունյանը եւ Ղուկաս Ուլիխանյանը, որոնք համարում են, որ Հունանյանը պետք է կալանքի տակ լինի Ներքին Գործերի Նախարարության մեկուսարանում: Իրենց պահանջը նրանք հիմնավորում են Հունանյանի ներկայացրաց այն փաստով, որ 1999 թվականի սեպտեմբերին ( ահաբեկչական գործողությունից մեկ ամիս առաջ) նա ունեցել է մի շարք հանդիպումներ Ազգային Անվտանգության Նախարարության աշխատակցի հետ, որոնց ընդացքում Հունանյանը համաձայնություն է տվել համագործակցել ԱԱՆ-ի հետ: Նախաձեռնության հակառակորդները գիտակցում են, որ ՆԳՆ-ի մեկուսարանում ավելի դժվար կլինի ապահովել Հունանյանի անվտանգությունը:
Պետք է ի նկատի ունենալ, որ ժամանակավոր հանձնաժողովը իրավասու է միայան խորհրդարանին ներկայցնել իր եզրակացությունները, իսկ խորհրդարանն, իր հերդին, կարող է միայն միջնորդություն ներկայացնել համապատասխան մարմինների առջեւ:

. Сегодня вечером на повестке дня временной комисии парламента РА по делу терракта, имевшего место 27-го октября 1999-го года, будет заслушан вопрос о целесообразности нахождения главного обвиняемого по делу Наири Унаняна в СИЗО МНБ. С этой инициативой выступили 4 члена комиссии: Степан Закарян, Хорен Саркисян, Григор Арутюнян и Гукас Улиханян, считающие, что Унанян должен содержаться в СИЗО МВД. В качестве основного аргумента ими приводятся показания самого Унаняна о том, что он в сентябре 99-го года (за месяц до терракта)имел ряд контактов с оперуполномоченным контрразведки МНБ, в процессе которых дал согласие на сотрудничество с органами МНБ. Противники этой инициативы осознают, что в СИЗО МВД будет гораздо сложнее гарантировать физическую безопасность Унаняна.
Следует иметь в виду, что временная комиссия правомочна лишь представить парламенту свое заключение, а парламент в свою очередь может всего лишь ходотайствовать перед соответствующими ведомствами.