10 Դեկտեմբեր 2010 - 13:49 AMT
Դեկտեմբերի 25-ից հունվարի 6-ը Երևանում տեղի կունեա «Ձմեռային փառատոն Հայաստան 2010», որը կանցնի «Միասին գունազարդենք ձմեռը» կարգախոսով, որի շրջանակներում մի շարք հետաքրքիր միջոցառումներ տեղի կունենան Սիրահարների այգում: Այդ մասին դեկտեմբերի 10-ին կայացած մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Կանաչաստան» ՀԿ նախագահ, փառատոնի նախաձեռնող և կազմակերպիչ Րաֆֆի Նիզիբլյանը:
«Կարող եմ ասել, որ ամեն տարվա հետ մեր փառատոնը մի քանի քայլ առաջ է անում, այն մշտապես զարգանում է: Մեր նպատակն է ուրախ նախատոնական մթնոլորտ ստեղծել քաղաքում»,-ասել է Նիզիբլյանը:
Նա նշել է, որ այս տարի Orange Armenia-ի հետ համատեղ նախատեսվում է անցկացնել մի շարք համերգներ բաց երկնքի տակ՝ ջազ, բլյուզ, ռոք, ինչպես նաև ակումբային երաժշտության երեկո դիջեյների մասնակցությամբ: Նիզիբլյանը հավելել է, որ փառատոնի նպատակն է վերականգնել հայ ազգային ամանորյա ավանդույթները:
«Այս տարի առաջին անգամ կկազմակերպվի բարեգործական ակցիա: Քանի որ միջոցառումներն անվճար են լինելու, կազմակերպիչներն առաջարկում են բոլոր մասնակիցներին բերել խաղալիքներ, գրքեր, գրենական պիտույքներ անապահով ընտանիքների երեխաներին հանձնելու համար: Բոլոր իրերը կփոխանցվեն «Զանգակատուն» կազմակերպությանը, որն էլ կհանձնի այդ ամենը ընտանիքներին»:

10 Декабрь 2010 - 13:49 AMT
С 25 декабря по 6 января в Ереване пройдет “Зимний фестиваль Армения-2010” под слоганом “Вместе разукрасим зиму”, в рамках которого планируется провести ряд интересных мероприятий в Парке влюбленных. Об этом 10 декабря на пресс-конференции в Ереване сообщил председатель общественной организации «Каначастан», инициатор и организатор фестиваля Раффи Низиблян.
“Могу сказать, что с каждым годом наш фестиваль на несколько шагов продвигается вперед, он постоянно развивается. Наша работа заключается в том, чтобы создать в городе радостное предпраздничное настроение”, – сказал Низиблян.
Он отметил, что в этом году совместно с мобильным оператором “Orange Armenia” планируется провести ряд концертов под открытым небом: джаз, блюз, рок, а также вечер клубной музыки при участии диджеев. Низиблян также добавил, что целью фестиваля является восстановление армянских национальных новогодних традиций: “В этом году впервые будет организована благотворительная акция: поскольку мероприятия будут бесплатными, организаторы предлагают всем участникам принести с собой игрушки, книги или письменные принадлежности для детей из необеспеченных семей. Все эти вещи будут переданы организации “Зангакатун”, которая передаст их этим семьям”.