Երևանի Ավագանու արտահերթ նիստում ընտրվել է Հայաստանի մայրաքաղաքի նոր քաղաքապետը: Քաղաքապետի պաշտոնում ընտրվեց «ՀայՌուսԳազարդի» ղեկավար Կարեն Կարապետյանը: Նրա թեկնածությանը «կողմ» են քվեարկել Ավագանու 50 անդամներ, իսկ «դեմ»՝ 1-ը:
Ըստ Երևան քաղաքի տեղական ինքնակառավարման մասին օրենքի, նոր քաղաքապետը պաշտոնը կստանձնի ընտրության երրորդ օրը: Նույն օրը Ավագանու նիստում տեղի կունենա քաղաքապետի երդման արարողությունը:
Դեկտեմբերի 8-ին Երևանի քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը հրաժարական տվեց՝ ՀՀ նախագահի արարողակարգային ծառայության աշխատակցի հետ տեղի ունեցած միջադեպից հետո:

17 Декабрь 2010 - 09:38 AMT
На внеочередном заседании Совета Старейшин Еревана избран новый мэр столицы Армении. Им стал глава АрмРосГазпрома Карен Карапетян. За его избрание проголосовало 50 членов Совета при 1 «против».
Согласно закону о местном самоуправлении города Еревана, новый мэр вступит в должность на третий день после избрания. Тогда же, на заседании Совета Старейшин новоизбранный мэр принесет присягу.
8 декабря мэр города Еревана Гагик Бегларян подал в отставку из-за инцидента, возникшего между ним и сотрудником службы протокола президента Армении.