17 Դեկտեմբեր 2010 - 10:13 AMT
«Ես ցանկանում եմ շնորհակալություն հայտնել ՀՀԿ-ին և Ավագանու անդամներին ցուցաբերած վստահության համար և կարծում եմ, որ մենք կկարողանանք ներդնել մունիցիպալ կառավարման նոր համակարգ»,-լրագրողներին է հայտարարել ընտրվելուց հետո Երևանի նորընտիր քաղաքապետ Կարեն Կարապետյանը՝ հավելելով, որ առաջիկայում կներկայացնի Երևանի զարգացման հայեցակարգը:
Կարեն Կարապետյանը խոստավանել է, որ իրեն դուր էր գալիս աշխատել «ՀայՌուսԳազարդում», սակայն յուրաքանչյուր ղեկավար պետք է ժամանակ առ ժամանակ փոխի գործունեության ոլորտը: Ըստ նրա, նախկին քաղաքապետ Գագիկ Բեգլարյանը բավականին հաջող քայլեր էր ձեռնարկում մայրաքաղաքի զարգացման ուղղությամբ: «Ես հուսով եմ, որ Բեգլարյանի բացակայությունը Ավագանու այսօրվա նիստում հարգելի էր»,-ասել է Կարապետյանը:
Նոր քաղաքապետը հայտարարել է նաև, որ ինքն անկուսակցական է, սակայն ՀՀԿ կողմնակից է:
«Ես մտադիր չեմ լուրջ կադրային «զտում» անցկացնել: Սակայն Երևանի այն համայնքների ղեկավարները, որոնք չեն կատարի ներկայացված պահանջները, կազատվեն աշխատանքից: Խաղի կանոնները պետք է հստակեցվեն»,-ասել է նա՝ նշելով, որ լեգիտիմության պակաս չի զգում:

17 Декабрь 2010 - 10:13 AMT
“Я хочу поблагодарить членов совета и РПА за оказанное доверие и думаю, что мы сможем внедрить новую систему муниципального правления”, – заявил журналистам после избрания новый мэр Еревана Карен Карапетян, добавив, что в ближайшее представит концепцию развития Еревана.
Карен Карапетян признался, что ему очень нравилось работать в “АрмРосГазпроме”, но «каждый руководитель должен время от времени менять сферу деятельности». По его словам, экс-мэр Гагик Бегларян предпринимал довольно успешные шаги для развития столицы. «Я надеюсь, что сегодняшнее отсутствие Бегларяна на заседании Совета старейшин было уважительным», – подчеркнул Карапетян.
Новый мэр также заявил, что он является беспартийным, но сторонником РПА.
«Я не намерен устраивать серьезные кадровые «чистки». Но те руководители общин Еревана, которые не выполнят требования, будут уволены. Правила игры будут определены четко», – сказал он, отметив, что не чувствует нехватку легитимности.